Твір на тему: “Чому образ Одиссея є втіленням ідеї довічного суму?”
Герой видатної поеми Гомера “Одіссея” Одіссей “ненависний безсмертним Богам” – саме так називає його Еол. Чому ж він ненависний? Можливо тому, що він поставив себе на один щабель з Богами. Скоріше всього, це саме так, адже конфлікт Одіссея з Посейдоном та його сином Поліфемом – це конфлікт звичайної людини з жорстокими і безжальними силами природи, які непередбачувані і набагато сильніші людини, це конфлікт між звичайною людиною и несправедливою силою з майже нерозвиненим, обмеженим розумом.
Разом з тим, незважаючи ні на
На мій погляд основний конфлікт поеми “Одіссея” полягає у протистоянні людини і природи, яке відбувається під час усвідомлення людиною свого місця і своєї ролі у світобудові, під час пізнання людиною навколишнього світу.
Супутники Одіссея звичні до викликів грубої і жорстокої войовничої сили, адже мандрівникам довелося пройти важкі випробування під час участі у троянській війні та під час боротьби з морськими стихіями. Але з якою метою Гомер дослівно повторює нещастя, яе спіткало мандрівників і робить це вустами
Шлях до Ітаки був сповнений небезпекою, але всі врешті-решт мандрівники доберуться до батьківщини. І край стражданням настане лише тоді, коли зустріне Одіссей тих людей, які ніколи не бачили моря. Але людина не в силах опиратися долі і вона стає приреченою. Одіссей плаче, але сльози Одіссея зовсім не пряв малодушності, а, скоріше, свідчення невимовних душевних страждань, які відомі лише звичайним смертним, ознака вірності батьківщині і родині. Мабуть саме тому образ Одіссея є втіленням довічного суму.
Щоб ситуація змінилася, необхідне втручання вищіх сил. І дійсно, Афіна Паллада умовляє свого батька, громовержця Зевса допомогти її улюбленцеві. Завдяки допомозі Зевса Одіссей врятовується. Проходить ще багато часу і врешті Одіссей опиняється в рідній Ітаці. Його так довго не було вдома, його доля так довго була оповита таємницею, що Пенелопа боїться ще більших розчарувань, якби подорожній дійсно виявився кимось з богів.
Герой поеми Гомера “Одіссея” уособлює багато позитивних якостей людського характеру – розум, винахідливість, хоробрість, справедливість, любов до ближнього. Тільки розумна і винахідлива людина могла придумати такий шлях до порятунку, який придумав Одіссей. Наприклад, він умовив підступного і безсердечного циклопа Поліфема спробувати вина, від якого той відразу захмелів і заснув. Потім придумав план, як позбавити людожера зору. Для цього Одіссей і його супутники нагріли на вогні великий гостру жердину і встромили її в єдине око циклопа. І, нарешті, завдяки Одіссею був знайдений шлях втечі з печери Поліфема. За наказом Одіссея зв’язали по три вівці, і під кожну трійку помістили по одному воїну-греку.
Одіссей відрізняється справедливістю і гостинністю, і цього ж він чекає від інших. Саме тому він не став забирати сири у циклопа без його дозволу. Одіссей очікував, що за законами гостинності Поліфем сам пригостить воїнів. Одіссей не здатний зрадити інших, особливо своїх друзів. Підтвердження тому – епізод з втечею. Завдяки своїй проникливості і розуму головний герой міг би врятуватися сам, але він не став цього робити. Більше того, він придумав шлях порятунку всіх воїнів і вважав за краще, щоб вони покинули печеру в першу чергу. Одіссей шляхетний. Я дуже хочу стати на нього схожим – бути таким же розумним, сміливим, спритним і добрим. Я буду прагнути до цього і, сподіваюся, у мене це вийде.