Ідеї та образи поем стародавніх греків – «Іліади» та «Одіссеї»

Ці поеми є вічними в історії людства та його культурі. Саме на сюжетах цих творів побудовано ба гаю шедеврів образотворчого мистецтва, музики та літератури.

Нам вони цікаві і як опис захоплюючих подій війни греків з троянцями в «Іліаді» чи сповнене небезпечних пригод повернення Одіссея додому, що тривало майже 20 років. Обидві поеми, і «Іліада», й «Одіссея», розповідають про боротьбу греків за володіння малоазіатським містом Іліоном, або Троєю.

Герої поем мужні і величні. Вони не знають страху перед ворогом. Ми відчуваємо, що автор поеми,

а ним вважають співця Гомера, з великою повагою ставиться і до греків, і до троянців. Зразком героїзму можна вважати грека Ахілла і троянця Гектора.

Ахілл – гроза для ворогів, суворий і безстрашний воїн. Свідченням його великодушності є те, що він віддає царю Пріаму тіло його загиблого сина, героя троянців, Гектора, і відпускає нещасного батька з багатими дарами додому. Мабуть, найсильнішою сценою у змалюванні образу героя троянців Гектора є сцена прощання з дружиною Андромахою та сином. Позбавлений допомоги богів, Гектор до останнього подиху б’ється з Ахіллом.

Одіссея зображено трохи в іншому плані.

Він теж хоробрий воїн, але не це є визначальним у його характері. Не випадково його називають хитрим і розумним. Адже саме йому належить план із данайським конем, який допоміг остаточно підкорити Трою.

Та все-таки головна його риса – любов до рідної землі, його острова Утаки, дружини Пенелопи та сина Телемака. Заради цього він навіть відкидає можливість безсмертя, обіцяну йому німфою Каліпсо. Нас у цих поемах полонить і опис суворої героїки війни, і випробування людського життя, і чудові описи казкових, фантастичних пригод.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Ідеї та образи поем стародавніх греків – «Іліади» та «Одіссеї»