Твір на тему: “У чому причина особистої драми Мартина Борулі?”

Образ Мартина Борулі з однойменного твору Карпенка-Карого досить цікавий і може підлягати найретельнішому аналізу. Але, як не аналізуй цей образ, все одно в кінцевому підсумку прийдеш до думки про те, що Мартин Боруля був надзвичайно далекою від щастя людиною. Його життю була притаманна особиста драма, що робило його існування не самим приємним і радісним. Розібратися в причині особистої драми Мартина Борулі дуже важливо для належного розуміння цього непростого людського образу.

Перш за все, варто відзначити, що образ Мартина Борулі був

дуже близький самому письменнику Івану Карпенку-Карому. Вся справа в тому, що саме зі свого батька письменник і описав Мартина Борулю. Його батько так само хотів перетворитися зі звичайного мужика на дворянина, але не став їм саме тому, що дворянство не було доведено через якісь бюрократичні дрібниці. У своєму творі автор описує, наскільки сильно Мартин Боруля прагнув стати дворянином. Це доходило просто до абсурду, тому що він забороняв дітям звертатися до батьків так, як раніше, намагався повністю перебудувати все своє життя, щоб жити так само, як це роблять дворяни. І все це заради чого? Автор вважає, що заради того,
щоб піднятися над оточуючими, і я можу погодитися з цим твердженням.

Особиста драма Мартина Борулі пов’язана саме з цим. Йому чогось не вистачало. Він був хорошим, досить багатим господарем, чудово справлявся зі своїм господарством, мав люблячу сім’ю. Але бажання бути краще, ніж є, ні до чого не призвело. Як мені здається, Мартину було характерне певне почуття неповноцінності. Він вважав, що, будучи мужиком, він не гідний поваги і достатньо доброго ставлення. Якщо б він став дворянином, то, на його думку, його статус значно підвищився би, а він став би користуватися повагою інших людей. Насправді ж, статус сам по собі нічого не змінює. Чоловік повинен приймати себе таким, яким він є. І якщо ти себе не любиш і не поважаєш, який би статус тобі не присвоїли, нічого особливо не зміниться.

Володіючи досить хорошим прикладом із власного життя, Карпенко-Карий описав особисту драму Мартина Борулі, яка полягала в тому, що головний герой творів прагнув піднестися над іншими, але у нього нічого не вийшло. Замість цього він займався різними дурницями, виглядав смішно і безглуздо і змушував виглядати точно так само всіх тих, хто його оточував. Мораллю цього твору є думка про те, що сутність осіб визначається їх вчинками і характером, а аж ніяк не їх статусом.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “У чому причина особистої драми Мартина Борулі?”