Твір на тему: “Чому Сава Чалий – особистість трагічна?”

В українській літературі можна знайти досить велику кількість досить трагічних образів, взятих з простого народу. З одного боку, ми можемо сказати, що це логічно, адже в житті завжди трапляються трагедії. З іншого боку, іноді масштаби окремих трагедій можуть бути дуже серйозними, внаслідок чого кожен окремий випадок слід розглядати з особливим ставленням. Я вважаю, що трагедія з твору “Сава Чалий” авторства Івана Франка є досить масштабною для всього українського народу. Іван Франко був письменником, який дуже цікавився проблемою лідерства

серед українців, а тому його погляди на цю проблему, виражені в цьому творі, є справді цінними.

Головним героєм твору є Сава Чалий – чоловік, у якого була реальна можливість очолити громадський протест українців проти їх гнобителів, а саме – польської шляхти. Сава користується серед людей істотною довірою, він, здається, готовий вести їх вперед для перемоги і визволення від ярма на шиї. Проте в якийсь момент Сава починає сумніватися. Він розуміє, що можуть бути жертви, він замислюється про те, що така відповідальність, можливо, йому зовсім не по плечу. І саме цей момент стає ключовим у його житті та кар’єрі.

Саме тоді він і програє. Фактично він уподібнюється польській шляхті, яка хоче стримати українців від повстання. Рано чи пізно, маючи таке ставлення до справи, Сава і зовсім продається цій шляхті.

Трагедія Сави Чалого полягає в тому, що він фактично став справжнім зрадником власного народу і всіх його цінностей. Сава спочатку злякався, виявив малодушність, і це створило сприятливий грунт для справжнісінької зради інтересів свого народу. Цілком зрозуміло, що народ таку зрада чудово усвідомив і зрозумів, а тому почав ставитися до Сави Чалого відповідним чином, тобто, з презирством і без краплі поваги. Думаю, що цього цілком достатньо, щоб вважати Саву Чалого трагічною особистістю, а його долю – справжньою трагедією і ніяк інакше.

Одна справа, коли людина своїми бездумними діями або бездіяльністю заважає самому собі, створюючи ті чи інші проблеми у власному житті. До цього можна поставитися нейтрально. Зовсім інша справа, якщо людина проявляє свої ниці сторони і якості, але в результаті всього цього страждає все суспільство або певний народ. Думається, в такій складній ситуації опинився Сава Чалий. І він вийшов з неї настільки погано, що гірше вже нікуди. Саме тому я можу з упевненістю підтвердити тезу про те, що його особистість є трагічною.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Чому Сава Чалий – особистість трагічна?”