Твір на тему “Образ матері у творах Тараса Шевченка”

Щирий і високий людський ідеал жінки-матері бездоганно втілений у творах великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Він майстерно змальовує у своїх поемах жіночі долі, які сповнені тяжких турбот. Романтичні аспекти жіночого життя висвітлені у поемі “Катерина”, реалістично-побутові – в поемі “Наймичка” та символічні – у поемі “Марія”. Тарас Шевченко пояснював важкі випробування, які життя посилало цим жінкам не тільки в моральному, а в національному і соціальному плані тим, що читачі повинні усвідомити

дійсну трагічну сутність і глибину страждань тих жінок, а також поет звеличував сильний дух матерів, їх духовну велич та натуру.

Ці жінки-матері, безумовно, є великим джерелом добра та любові до власних дітей. Довести це можна їх вчинками. На що тільки здатна любляча матір ради добробуту власного сина, який є сенсом її життя. Так головна героїня поеми “Наймичка” Ганна знаходить у собі сили все життя долати страшні муки, підкинувши свого позашлюбного сина бездітним селянам, аби дати хоч якийсь шанс йому на життя, адже у неї не було можливості забезпечити його навіть їжею. Для того щоб завжди бути поряд з власною

дитиною вона наймається у ту родину і погоджується виконувати найтяжчу роботу, аби тільки знати, що життя сина в надійних руках. І хоча Ганна неймовірно страждає, через те, що син навіть не здогадується, що його рідна матуся завжди поряд з ним, але вона все ж таки вважає, що має таке дивне, але справжнє материнське щастя.

Катерина, з однойменної поеми, теж сповнена добра і любові до своєї дитина. Але, на жаль, ця любов має трагічні наслідки. Вона до останньої миті плекає у серці надію, що в душі офіцера переможе людяність, і він змилується над нею і її дитиною, але не витримавши жорстокого знущання й принижень з його боку Катерина накладає на себе руки.

Найбільш впливовим і повчальним для читачів є образ Марії, який Тарас Шевченко висвітлює у однойменній поемі. Ця жінка-матір, навіть слабка і змучена, не втрачає віри у світле життя. Отримавши добро від інших, вона не дає йому зникнути, а навпаки, своїм серцем робить його ще більшим і ділиться ним з усіма людьми, навіть сприяє порятунку тих людей, що вбили її дитину, і читач спостерігає випадок, коли покритка стає Покровою.

На мою думку, мати – це головна учителька добра й любові. Вона здатна віддати своє життя заради щастя власної дитини, що є найвищим проявом людяності у нашому світі. Мудрість і духовна краса цих жінок підкорює весь світ. І саме ці риси зумів побачити і зобразити великий поет Тарас Шевченко. В образі цих жінок він показав усіх матерів, свою рідну неньку, Україну та Матір Божу, яка у всі часи дарує свою любов усьому світу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему “Образ матері у творах Тараса Шевченка”