Твір на тему: “Чому не відбулося щастя Кареніна?”

У романі Льва Толстого під назвою “Анна Кареніна” ми можемо побачити, як нормальне життя багатьох героїв стає нестерпним, вони не знаходять того омріяного щастя, до якого так довго прагнули. Крім головної героїні цього твору, Анни Кареніної, це стосується і її чоловіка – Олексія Олександровича Кареніна. Він, точно так само, як і вона, так і не зміг стати щасливим. Саме з цієї причини варто розібратися в причинах такого явища.

Чи можна звинувачувати людину за те, що вона веде себе звичайно і природно? Автор роману Лев Толстой вважає,

що, мабуть, так, можна. Олексій Каренін колись був ніжний і пристрасний з Анною, але з часом будь-які почуття остигають і втрачають свій колишній вогонь. Щось подібне сталося і з Олексієм Кареніним. Він подорослішав, звик до сімейного життя, зосередився на роботі, як це трапляється з багатьма чоловіками. Звичайно, він був би щасливий, якби не ситуація з його дружиною Анною. Вся проблема полягала в тому, що Ганна раптом полюбила іншого. Чи то від нудьги, чи то з інших причин вона не змогла жити в спокійному шлюбі і задовольнятися любов’ю з чоловіком без колишніх пристрастей. Вона хотіла сплеску емоцій, повернутися в молодість,
і це частково представилося їй можливим разом з Вронським. Але що ж було робити Олексію Кареніну в такій дивній ситуації? Автор ніби натякає нам, що він повинен був змагатися з Вронським за любов власної дружини. Толстой наводить причину відсутності щастя у Олексія, яка полягає в тому, що він був слабохарактерною людиною і не міг вступити в таке змагання. Втім, я не можу погодитися з автором у цьому питанні. Мені здається, що мало хто з чоловіків став би боротися в такому випадку. Багато хто просто розсердилися б, частина б плюнула і залишила таку дружину, як зрадницю. І лише одиниці дійсно сприйняли б це як виклик. У житті людини є різні етапи, і етап зрілості ніяк не можна вважати часом, коли тобі потрібно доводити свою любов тому, хто був з тобою вже довго і пройшов з тобою через багато подій.

Так в чому ж тоді полягала причина нещастя Олексія Кареніна? Я думаю, вона крилася в тому, що йому просто не дуже пощастило з дружиною. На жаль, ми іноді не можемо розпізнати справжню сутність людини навіть на етапі близького знайомства. Дуже сумно, коли людина знаходить свою другу половинку, але потім розуміє, що ніякої сумісності між ними немає. Через те доведеться розлучатися, починати життя заново, і далеко не факт, що в зрілому віці все вийде добре. Хочеться вірити, що Олексій Каренін, жорстоко зраджений своєю дружиною, коли-небудь все ж знайшов щастя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Чому не відбулося щастя Кареніна?”