Твір на тему: “Я і Одіссей”

Завдяки поетичній спадщині сліпого давньогрецького співака Гомера ми сьогодні маємо можливість познайомитися з міфами і народними оповідями стародавніх греків, на яких засновані поеми “Одіссея” і “Іліада”.

Поема “Одіссея” названа так на честь головного героя, який брав участь у Троянській війні і після її закінчення довгі роки намагався повернутися до себе додому – на Ітаку. Безліч пригод випало на його долю за цей час, і майже з усіх випробувань Одіссей виходив переможцем.

Не дарма про головного героя поеми говориться,

що він “велемудрий” , “вигадками хитрими славний”. Одіссей насправді меткий і винахідливий, і це допомагало йому знаходити вихід навіть із самих складних ситуацій. Не кожен здогадається врятувати себе і своїх товаришів, сховавшись під черевом у баранів від розлюченого сліпого циклопа, охочого з’їсти подорожніх.

Військова доблесть і нескінченне мужність забезпечили Одіссею повагу і авторитет серед товаришів. А чесність і прагнення до справедливості дозволяли уникнути сварок і розбіжностей в його команді.

Одіссей і його друзі побували під час свого десятирічної подорожі в різних країнах,

бачили розкіш і багатство, чудеса і чари. Однак немає для давньогрецького героя “країни прекрасніше милої Ітаки” – його батьківщини, де залишилася сім’я, де пройшло його дитинство.

“Солодше нам немає нічого вітчизни і родичів наших,

Якби навіть у будинку багатющому вдалині мешкали

Ми на чужій стороні, на віддалі від родичів наших”.

Так надія на повернення додому стала дороговказною зіркою хитромудрого Одіссея і дозволила йому з честю подолати всі випробування, послані долею і богами. Я дуже поважаю усі якості цього героя і був би дуже радий мати таку людину у своїх товаришах.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Я і Одіссей”