Твір на тему: “Немає істини там, де немає правди”

Питання істини є ключовим для багатьох людей. Якщо задуматися, то можна зрозуміти, що істина є найважливішим аспектом у житті кожної людини. Якщо б, наприклад, я знав істину, то зміг би ніколи не сумніватися, діяти певним чином і бути завжди впевненим у власній правоті. Істина може в повній мірі служити духовним орієнтиром для особистості, тому що завдяки істині кожна людина розуміє, що правильно, а що ні. Так як же дійти до істини? Що потрібно робити для того, щоб переконатися в її існуванні і вірності?

Я думаю, що основою для істини є правда.

Світ влаштований дуже цікаво. На жаль, і це є одним із серйозних недоліків, в нашому світі багато брехні. Як правило, одні люди брешуть іншим, щоб якось на цьому нажитися, покращити свій матеріальний стан або тому подібне. Буває навіть таке, що люди брешуть з якихось добрих і правильних мотивів, в такому випадку вони намагаються зробити ситуацію як можна краще і не хочуть завдати шкоди своєю правдою. Якою б не була причина брехні, результат у неї завжди однакове – інтереси людини порушуються, в той час як ні про яку істину не може бути й мови. Ви не зможете знайти істину, якщо брешете або чуєте брехню з благих спонукань
або якщо робите це для якоїсь власної або чужої вигоди.

Істина є тільки там, де є правда. Деякі стверджують, що правда у кожного своя. Так, в цьому є раціональне зерно. В деяких конфліктах конфліктуючі сторони заходять настільки далеко, наносять один одному стільки горя і бід, що ступінь ненависті просто зашкалює і кожна із сторін глибоко переконана у своїй правоті. Проте в таких випадках теж слід хоча б намагатися відшукати настільки важливу істину. Як правило, тут з’ясувати її можна за рахунок проведення ретельного аналізу, під час якого слід з’ясувати, хто був неправий спочатку. Але з’ясувати це можна лише в тому випадку, якщо кожна зі сторін готова чесно визнавати правду, не намагатися її нерозумно заперечувати і погоджуватися з неспростовними аргументами.

Істину можна з’ясувати завжди. Зробити це непросто. Як показує життєва практика, дуже часто трапляється так, що істина так і не стає відкритою для людей, вона залишається для них справжньою таємницею. В таких випадках це відбувається тільки тому, що при спробі відшукати істину людина забуває про важливість правди. Правда служить своєрідним ключем на шляху до істини. Треба бути правдивим, чесним, визнавати неспростовні факти, і тоді істина, безумовно, відкриється.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Немає істини там, де немає правди”