Твір на тему: “Тут одна лиш стежка бита вас до правди доведе”

Іван Франко є одним з найбільш видатних письменників за всю історію літератури українського народу. Саме цим фактом обумовлено те, що його творчість користується такою популярністю в наш час. Зокрема, можна відзначити його твір під назвою “Лис Микита”, в якому і зустрічаються рядки “тут одна лиш стежка бита вас до правди доведе”. Досить цікаво розглянути та проаналізувати як самі ці слова, так і той твір, в якому вони були написані. Такий аналіз дуже важливий для розуміння цього твору та для розуміння всієї творчості Івана Франка.

Отже,

у віршованому творі “Лис Микита” мова йде про лиса по імені Микита, який опинився в досить цікавих обставинах. Насамперед, варто зазначити, що цей ліс був дуже і дуже вмілим, йому вдавалося робити те, на що багато хто інші були нездатні. Однак ніщо не триває вічно. І одного разу він потрапив у дуже неприємну ситуацію. За ним погналися собаки, які цілком могли вбити лиса за все те, що він наробив. Але йому вдалося втекти від них, йому знову пощастило. Він потрапив у бочку з синьою фарбою, і сам виявився повністю синім. Це змінило його буквально до невпізнання. Звичайно, будучи дуже хитрим, він вирішив обернути
зміну власного вигляду собі на користь. Після цього він повернувся в рідний ліс, де представився божеством. Найцікавіше, що всі лісові жителі повірили лисові. І навіть почали йому служити, впевнені, що тепер він є їх володарем. Однак все це не могло тривати надто довго. Зрештою, так і вийшло. Лис Микита в один момент видав себе, коли всі звірі зібралися відзначити якесь свято. Дізнавшись, що їх так довго і нахабно дурили, звірі були просто в люті, вони не могли пробачити цього лисові. В результаті, вони просто розірвали його на шматки. Яким би хитрим і щасливим не був лис, це не змогло зберегти йому життя тоді, коли всі раптом зрозуміли, наскільки брехливий він був.

Трактуючи фразу, винесену в заголовок мого твору, в контексті всього змісту твору, я можу зробити деякі важливі висновки. По-перше, я можу сказати, що будь-яка брехня ніколи не призводить ні до чого хорошого. Слід бути собою, йти по тій стежці, яка призначена для себе, не прикидатися кимось іншим, не бути надто хитрим по відношенню до інших, адже все це рано чи пізно відкриється і завдасть у відповідь удару по самій людині. Лише будучи самим собою, лише йдучи шляхом правди та істини, можна залишитися собою і не викликати при цьому ненависті інших.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Тут одна лиш стежка бита вас до правди доведе”