Якими культурними скарбами збагатили нас народи світу

Між багатьма народами світу з прадавніх часів налаго­дилися культурно-економічні зв’язки. Завдяки ним і досі продовжується взаємозбагачення економіки, культур і мов. Не став винятком і наш народ. Збагативши світову куль­туру цілою низкою шедеврів у багатьох галузях, українці й самі багато чому навчилися.

Польща є сусідкою України на мапі. Незважаючи на всі труднощі, які виникали у відносинах між нашими народа­ми, українці багато чому навчилися від поляків. Можна сказати, що Польща досить давно передала Україні еста­фету європеїзму.

Особливо це стосується західних регіонів нашої держави. Архітектура, література, образотворче і де­коративно-прикладне мистецтво – ось далеко не повний перелік сфер, у яких українці скористались польським дос­відом, творчо переосмисливши його. Недарма сьогодні Польща є одним з провідних європейських союзників не­залежної України.

Гарні економічні і культурні відносини склалися в Ук­раїни і з Туреччиною. У нашій спільній історії були труд­нощі, але сьогодні Україна має в особі Туреччини доброго ділового партнера. Ця країна пропонує нам вироби легкої промисловості, а також відомі на весь світ курорти.

Слід

зауважити, що, на відміну від багатьох націй, ук­раїнці не просто копіювали чужий досвід. Навпаки, вони, так би мовити, перекладали його на рідну, зрозумілу мову. Саме тому так органічно вписалися в українську культуру польський кунтуш і турецька шабля, німецькі, вітражі і шведський посуд і ще багато-багато іншого. Кожну річ, кожне слово, кожну думку, яка запозичувалась, ми гостин­но запрошували до нашого дому. Певне, тому все те, чим збагатили нас народи світу, так упевнено почувається на нашій гостинній і щедрій землі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Якими культурними скарбами збагатили нас народи світу