Дитяче сприйняття світу у казці А. де Сент-Екзюпері

“Маленький принц”- зворушлива, сповнена тонкого ліризму казка, яку одразу ж полюбили дорослі і діти. Малень-ких читачів вона захоплює цікавим сюжетом, незвичайними пригодами, що відбуваються з чарівним хлопчи-компринцом. Дорослим подобається філософський зміст, що. змушує замислитись над важливими питаннями життя і людських стосунків, над такими вічними цінностями, як любов та вірність і почуття обов’язку перед людьми.

Героєм казки виступає дитина. У цьому позначилася любов Екзюпері до дітей і туга за власним дитинством, яка все життя не покидала його. А найголовніше – певність письменника, що дитяче бачення світу – природніше, людяніше, а отже – правильніше, ніж у дорослих. Світ має бути зовсім не такий, яким його роблять дорослі люди.

Маленький принц, цей допитливий космічний мандрівник, що подорожує з планети на планету, зустрічаючись з дорослими людьми, бачить всілякі безглуздя: властолюбство, лиху, жадобу власності, пиятику, черствість душі… І ті безглуздя мають силу, а все розумне, добре, гарне – слабке. Але дорослі – дивні люди, вони не помічають

безглуздя, всяким дурницям надають великої ваги, а головного – краси природи і людських стосунків, правдивості, дружелюбності, щирості не бачать і тому не визнають. Бо погляд у них спотворений, він втратив чистоту й безпосередність, притаманні дитині. Звичайно, у житті могли б бути інші стосунки, коли б люди намагалися “приручити” одне одного, налагоджувати між собою зв’язки, коли б вони сприймали світ не очима, а серцем. “Добре бачить тільки серце, найголовнішого очам не видно”.

Серце сприймає стосунки між дорослими людьми як безглуздя, але пояснити, чому в житті складається так, шо це безглуздя бере гору над людиною, воно не може. Тут мав би пояснювати розум, тут треба було б говорити про соціальні взаємовідносини людей, а їх автор навмисне не торкається, його цікавлять тільки моральні стосунки.

Казка закінчується сумно, проте у читача вона лишає не тільки сум, а й прагнення до світлого, красивого, до того, щоб у дорослих людей у буденній метушні, в дріб’язкових клопотах не вмирала щедрість і щирість душі, не згасало чисте бачення світу, не притуплялося почуття відповідальності за тих, кого ми “приручаємо”.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Руйнівна влада золота гобсек.
Дитяче сприйняття світу у казці А. де Сент-Екзюпері