Твір на тему: “Над якими проблемами пропонує задуматися Антон Чехов у своїх оповіданнях?”

У творчості Антона Павловича Чехова можна знайти велику кількість відсилань до найрізноманітніших проблем людини і суспільства. Всі ці проблеми досить цікаво аналізувати, виділяючи щось більш і менш важливе з них. Думається, що, аналізуючи творчість Чехова, можна виділити найбільшу і найсерйознішу проблему – це байдужість. Письменник розглядає не тільки байдужість людини до того, що її не стосується, але і до своєї власної долі.

Щоб оцінити байдужість людини до навколишнього для неї суспільства, досить прочитати оповідання письменника

під назвою “Агрус”. У ньому описано життя людини, яка завжди мріяла про власний заміській будинок, поряд з яким зростав би агрус. Здавалося б, у цьому бажанні нічого поганого немає, але варто поспостерігати трохи за людиною, щоб зрозуміти, наскільки ж сильно вона не права. Герой оповідання став ігнорувати весь навколишній світ, зациклився на собі і виключно на своєму життю. Чехов вважав, що людина завжди повинна прагнути до розвитку та відкриттю чогось нового. На думку письменника, жити так, як жив головний герой оповідання “Агрус”, просто неприпустимо – не можна бути настільки байдужим до всього навколишнього.

Але

ще більшою проблемою за Чеховим була байдужість до самого себе. Найбільшим і найкращим прикладом тому є головний герой оповідання “Людина у футлярі” Бєліков. Цей вчитель став дуже закритим від оточуючих і перестав помічати те, наскільки погано це на ньому позначалося. Він перетворився на справжнісіньку живу мумію, оскільки уникав взаємодії з усім навколишнім світом. Зрештою, бажання життя все ж прокинулося в головному герої оповідання. Але він не зміг впоратися з проблемами буття, не витримав глузування над собою від тієї жінки, яка могла стати його дружиною, і тому просто помер від сорому за свою ганьбу. Оподвідання тому й називається “Людина у футлярі”, тому що в ньому показано приклад людини, яка закрилася у футлярі своєї байдужості не тільки до навколишнього світу, а й до самої себе.

Проблематика, розкрита Антоном Чеховим в його оповіданнях, багато в чому була продиктована поглядами письменника на життя. Він вважав, що людина просто зобов’язана прагнути до розвитку, відкривати щось нове, самовдосконалюватися шляхом взаємодії з іншими. Автор відмовлявся розуміти, як людина може переконатися у марності буття і стати байдужою до світу і навіть до себе. Саме тому головною проблемою творчості Чехова стала проблема байдужості, про це письменник турбується найбільше.


Людиною бути важко стати людиною велика праця.
Твір на тему: “Над якими проблемами пропонує задуматися Антон Чехов у своїх оповіданнях?”