Відповіді до теми: “Великий правдолюб Остап Вишня”

/. Під яким псевдонімом вперше з “явився в українській літературі Остап Вишня?

У літературу Остап Вишня (Павло Губенко) ввійшов під псевдонімом Павло Грунський, яким підписав свій перший сатиричний твір “Демократичні реформи Денікіна”, що був опублікований 2 листопада 1919 року в кам’янець-подільській газеті “Народна воля”. Загалом же за осінні місяці 1919 року гумористом було опубліковано понад 20 фейлетонів і гуморесок.

2. У чому новизна усмішок Остапа Вишні?

Своєрідність усмішок видатного гумориста полягала в лаконізмі

й дотепнос­ті, поєднанні побутових замальовок, жанрових сценок із ліричними авторськими відступами. Павло Михайлович поклав початок і таким її художнім видозмінам як усмішка-пародія, усмішка-жарт, усмішка-нарис, усмішка-мініатюра, усмішка – реп’яшок.

3. Коли і де з “явився остаточний псевдонім Остап Вишня?

У 1920 році Павло Губенко редагує журнал “Червоний перець”, у цій газеті від­бувся дебют письменника під псевдонімом Остап Вишня. Так підписався автор під невеликою антирелігійною усмішкою “Чудака, їй-богу!”, що з’явилась 22 лип­ня 1921 року. Остапові Вишні судилося стати найулюбленішим

і найпопулярні – шим українським гіисьменником-гумористом.

4. Коли було вперше заарештовано Остапа Вишню, хто допоміг йому звільнитися? Після повернення до Києва з Кам’янця, куди він виїхав разом із Директорією і

Завідував медико-санітарною управою міністерства шляхів УНР, в 1920 році Пав­ла Михайловича заарештовують і відправляють до Харкова. З харківських підвалів ЧК йому допоміг звільнитися у квітні 1921 року відомий на той час культурний і партійний діяч В. Елланський (Блакитний). І, як редактор газети “Вісті ВУЦВК”, залучає Остапа Вишню до роботи в редакції.

5. За що вдруге було заарештовано гумориста? Ідеологічно-заангажована критика звинувачувала письменника в націоналіз­мі, у знущанні своїм сміхом із колгоспів і оспівуванні куркульства. Особливо без­підставно гострою була критика з боку О. Полторацького. 26 грудня голодного

1933 року, коли почалися масові репресії проти української інтелігенції, Оста­па Вишню заарештували. Звинувачення було стандартне й безглуздо дике: при­належність до контрреволюційної групи УВО (Українська військова організація) га підготовка замаху на керівника республіки П. Постишсва. Безперервні допити і фізичні тортури – і письменник “добровільно” зізнається в усьому. 22 лютого

1934 року письменника засудили до розстрілу, а 3 березня вищу міру було заміне­но 10-ма роками заслання до табору на Печорі (республіка Комі).

6. Які глобальні життєві проблеми порушував Остап Вишня у своєму табірному що­деннику “Чиб ю”?

Душа письменника, обкручена колючим дротом, не може змиритися з не – волею і поривається до художнього слова. Тоді ж Остап Вишня починає вес­ні табірний щоденник “Чиб’ю” (1934), який побачив світ лише 1989 року. Цей унікальний документ відкриває трагічні сторінки життя письменника та інших політв’язнів на засланні, зокрема вихідців із України.

7. Які актуальні проблеми були найкращою агітацією в боротьбі з культурною ції) сталістю?

Твори гумориста, висвітлюючи суспільні проблеми, засуджували бездушні’ ставлення до людей, збільшували кількість шанувальників української мови Н культури, розкривати нові грані народного гумору. Остап Вишня вмів творити комічні характери й ситуації, тому шо добре відчував природу смішного, бачим його життєве підгрунтя. Авторський домисел, озброєний сміхом, часто відігравав важливішу-роль, ніж десятки постанов чи заходів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Відповіді до теми: “Великий правдолюб Остап Вишня”