Людина, на яку я хочу бути схожою (схожим) (твір-роздум)

Старожилом нашого будинку, що був зведений задовго до Великої Вітчизняної війни, є бабуся Аня. їй більше дев’яноста років. У двір вона виходить рідко, але, коли з’являється й сідає на лавочку біля під’їзду, до неї приєднуються й молоді, й жінки похилого віку з нашого будинку. Бабуся Аня користується в мешканців авторитетом. Ніхто ніколи не бачив її роздратованою, вона усміхнена, завжди привітна, завжди дасть мудру пораду. Бабуся Аня самотня. Чоловік давно помер; дорослі діти, онуки і правнуки живуть в інших містах. Усі разом вони збираються

на день народження старійшини роду. Діти кликали її жити до себе, але вона відмовилася, сказавши, що тут пройшло все її життя і тут вона залишиться до кінця своїх днів.

Зрозуміло, що самій бабусі Ані важко було б ходити за продуктами й за ліками. А потім, мало що може трапитися в квартирі із самотньою літньою людиною. Хто їй прийде на допомогу?

А допомога в неї саме є. Бабусю Аню щодня відвідує патронажна сестра Катерина Іванівна із товариства “Червоний Хрест”. “Червоний Хрест” – це така організація. До обов’язків її співробітників, у тому числі й Катерини Іванівни, входить надання вдома медичної

допомоги самотнім літнім, немічним людям. Катерина Іванівна доставляє бабусі Ані продукти й ліки. На свята патронажна сестра приносить своїй підопічній спечені своїми руками печиво, пиріжки, а на день народження – обов’язково торт. Правда, це в обов’язки сестри вже не входить. Просто Катерина Іванівна така жалісливе людина. З доброї волі вона робить бабусі Ані стрижку, намагається, щоб одяг її виглядав красиво. У цьому випадку Катерина Іванівна показує своє кравецьке мистецтво. Від бабусі Ані ми довідалися, що вона не єдина підопічна сестри. Не випадково медсестру називають патронажною, адже “патронаж” у перекладі з французької мови означає – заступництво.

Мені б хотілося бути схожою на Катерину Іванівну, володіти її людськими якостями: добротою, терпінням, чуйністю, безкорисливістю, готовністю принести допомогу тим, хто її потребує.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Людина, на яку я хочу бути схожою (схожим) (твір-роздум)