Відповіді до теми: творчість П. Загребельного

1. Яким був шлях П. Загребельного до письменництва?

Павло Архипович Загребельний народився 25 серпня 1924 року в с. Солошине Полтавської області. 1941 року закінчив школу і відразу пішов добровольцем на фронт, брав участь в обороні Києва, був поранений. Після лікування у шпиталі знову пішов на фронт. 1942 року після тяжкого поранення опинився у німецько­му полоні. До 1945 року перебував у фашистських таборах смерті. Після звільнен­ня з концтабору працював у радянській воєнній місії в Західній Німеччині. Після повернення на батьківщину закінчив філологічний

факультет Дніпропетровсько­го університету. Впродовж майже 15 років займався журналістською діяльністю. Працював у дніпропетровській обласній газеті, журналі “Вітчизна”, поєднуючи роботу з письменницькою діяльністю. Вже в 1957 році вийшла книга П. Загре­бельного “Дума про невмирущого”, присвячена воїнському та людському подвигу молодого радянського солдата, який загинув у фашистському концтаборі.

2. Коли вишили перші романи П. Загребельного?

У 1961 – 1963 роках, коли П. Загребельний працював головним редактором “Літературної газети” (пізніше – “Літературна Україна”), побачили світ

три перші романи письменника: “Європа-45” (1959), “Європа-Захід” (1960), “Спека” (1960).

3. Які почесні звання і нагороди у письменника Павла Загребельного?

Павло Загребельний – український письменник, Герой України, лауреат Дер­жавної премії СРСР, Шевченківської премії. 1964- 1979 – секретар, 1979-1986 – 1-й секретар правління Спілки письменників України, Голова Комітету з держав­них премій імені Т. Г. Шевченка (1979-1987).

4. Яким показав письменник образ князя Ярослава Мудрого в історичному романі “Диво” ?

Образ Ярослава Мудрого – складний і суперечливий Він – мудрий і жорсто­кий, як правитель тієї доби, і в той же час – незахищений і вразливий, як зви­чайний смертний.

5. Що символізує образ Софії Київської у романі П. Загребельного “Диво” ?

Образ Софії Київської – символ духовного надбання українського народу.


Твір мініатюра краса і багатство української мови.
Відповіді до теми: творчість П. Загребельного