Центральний персонаж роману Дж. Джойса “Улісс”

Бик Малліган центральний персонаж роману Дж. Джойса “Улісс” (1921). Б. М. – Це антагоніст Стівена Дедала. Вони разом живуть у вежі Мартел-ло. Б. М. розігрує з себе кращого друга Дедала, його заступника, але при цьому відчуває до нього заздрість. Між ними існує інтелектуальне суперництво, в якому Б. М. прагне виграти, використовуючи прийом “зниження” супротивника через блазнювання і іронію. Неможливість спільного існування Б. М. і Дедала Джойс зображує через символіку роману. Б. М. називає вежу Мартелло “омфаліт”, тобто пупом землі.

Різними обхідними маневрами він намагається вижити з неї Стівена.

Бик Малліган Це блазень, паяц. На початку роману він розігрує пародію на католицьку месу, найважливіший її момент – таїнство прес-ня причетного хліба і вина. При цьому як священного посудини, в якому відбувається пресуществленіє, використовується бритвена чашка. У “Улісс” Б. М. є носієм карнавальної стихії: помилковою, порожній, ворожою, з точки зору Дедала-Джойса. Ігрове світовідчуття героя реалізується через зубоскальство, усмішку, богохульство, цинізм. Антагонізм Б. М. і Дедала символізує конфлікт двох способів неприйняття дійсності.

Якщо Дедал уособлює бунт гордий, романтичний, “люці-феровскій”, то Б. М. – Бунт карнавальний, блазня, конформістський.

Як і багато інших персонажів “Улісса”, Бик Малліган має свого прототипу в “Одіссеї” Гомера. Йому відповідає Антіной – самий агресивний і зухвалий із женихів Пенелопи, головний кривдник Телемаку.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Центральний персонаж роману Дж. Джойса “Улісс”