Твір-роздум: “За яких обставин Д. Галицькому вдалось би перемогти монголо-татарів”

Данило Галицький був князем Галицько-Волинської землі. Він народився у 1201 році у родині Київського князя Романа Мстиславича. У 1211 році галицькі бояри після перемоги в одній із міжусобиць вигнали княгиню Анну Романівну із Галича, а самі стали правити від імені малолітнього князя Данила Романовича. У 1215 році король Польщі Лешко відбив Галич і віддав місто галицьким князям – братам Данилові та Василькові.

У 1223 році князь Д. Галицький будує місто Холм і робить його новою столицею Галицько-Волинської землі. Поряд з іншими руськими князями

він бере участь у битві на Калці з монголо-татарами. Галицький престол і всю владу Данило Галицький отримує у 1228 році. Та до цієї події йому, як сироті, прийшлося подолати багато труднощів і перешкод. Досягнувши юнацтва, він разом з братом веде боротьбу з боярами та прагне до об’єднання галицько-волинських земель, яка з часом переростає у війну за державну незалежність.

Відновивши єдність Галицько-Волинське князівство завдяки юному князеві набирає неабиякої сили і поширює свій вплив на Київ. В цей час відчуваються постійні загрози і зі Сходу, і з Заходу, тому Д. Галицький в цей період швидко будує цілу низку захисних

фортець.

Разом з цим він веде активну внутрішню і зовнішню політику. Щодо внутрішніх справ, то головне місце тут зайняло формування державного апарату, який у той час складався з найбільш відданих бояр, та підтримання єдності земель.

Щодо зовнішньої політики, то в період знаходження у влади Д. Галицького активно поширювалися зв’язки з Західною Європою, відчувався культурний та суспільний вплив сусідніх народів, прищеплювалися цивілізовані адміністративні державні форми. Особисто це було помітно у житті міст Галицько-Волинської землі. На культурні та політичні зв’язки Данило Галицький покладав великі надії, бо сподівався таким чином ще більш укріпити положення свого князівства. Посиленню міжнародного авторитета Д. Галицького сприяло його коронування папською короною 1253 році у місті Дорогочині. Отримавши корону, Д. Галицький сподівався на допомогу Заходу у боротьбі з монголо-татарами. Однак цього не сталося. Не судилося князю одержати перемогу над монголо-татарським ярмом, бо він так і не дочекався підтримки інших держав. Адже лише в обставинах об’єднання розрізнених земель України і південної Росії та підтримки найсильніших держав Європи під керівництвом талановитого князя Данила Галицького вдалось би перемогти монголо-татарів та отримати довгоочікувану незалежність.

Князь Галицько-Волинської землі Данило Галицький помер у 1264 році. Він назавжди залишився в українській історії видатною особистістю, об’єднувачем південних руських земель у єдину державу, який разом із братом Васильком усе своє життя активно протистояв монголо-татарській загрозі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір-роздум: “За яких обставин Д. Галицькому вдалось би перемогти монголо-татарів”