Твір на тему: “За яких умов ЗМІ може стати четвертою владою”

Як всім нам добре відомо, всі сучасні демократичні держави мають певний розподіл влади. Причому цей поділ влади не носить умовний характер, він формальним і закріпленим в законодавствах країн. Державна влада демократичної країни ділиться на три гілки: законодавча влада, представлена??парламентом країни, судова влада, представлена??судовою системою, і влада виконавча, яка зазвичай здійснюється урядом країни або її президентом. Але нерідко можна почути, що в нормальній країні повинна бути і четвертна, але неформальна влада – влада засобів

масової інформації. Втім, ЗМІ далеко не завжди стають повноцінною четвертою гілкою влади, для забезпечення цього існують певні умови.

Які ж умови того, що засоби масової інформації стануть повноцінною четвертою владою? По-перше, справедливе і відповідне для цих цілей законодавство. Як відомо, у кожного засобу масової інформації – будь то газета, телеканал чи навіть Інтернет-сайт (який сьогодні в законах не визнається як ЗМІ, але фактично ним є) – є власник. Нерідко цей власник є людиною забезпеченою, іноді багатою, а тому має власний суспільні інтереси. Якщо держава і її закони не будуть обмежувати власника

ЗМІ, він напевно буде чинити певний вплив на редакційну політику ЗМІ. Тому демократичні керівники країни повинні подбати про те, щоб власники приватних ЗМІ не впливали на журналістів і їх редакційну політику, тим самим даючи їм можливість трудитися вільно і максимально наближено до об’єктивності.

По-друге, все ж одні тільки приватні засоби масової інформації не зможуть функціонувати так, щоб стати повноцінною четвертою владою країни. Для цього необхідне формування й інших видів ЗМІ – державних, а ще краще суспільних. Якщо держава дійсно є демократичною, якщо вона хоче розвивати демократію і прищеплювати її громадянам, вона повинно подбати про створення державних ЗМІ. Ці ЗМІ мають бути професійними, якісними, але при цьому не прагнути до прибутку, як приватні ЗМІ, а висвітлювати важливі суспільні і політичні події в країні. Безумовною і те, що необхідно формування громадські ЗМІ, які фінансуються, контролюються і використовуються суспільством в цілому або якимись його частинами.

Умов для становлення ЗМІ як четвертої влади не так і багато, але виконати їх все ж непросто. У сучасній Україні, наприклад, колективи ЗМІ все ще прислухаються до власника, державні ЗМІ не є якісними, а громадські ЗМІ тільки почали формуватися. Втім, хочеться вірити, що прогрес буде, а ми отримаємо справжню сильну четверту владу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “За яких умов ЗМІ може стати четвертою владою”