Твір на тему: “Що головне у житті: титул, гроші чи вміння залишатися людиною у будь-яких життєвих ситуаціях? За твором “Мартин Боруля”

Українська література містить велику кількість прикладів різної поведінки головних героїв-українців. Зокрема, у творі “Мартин Боруля” є головна дійова особа – звичайний роботяга Мартин Боруля, який раптово дуже сильно захотів отримати високий статус дворянина. Автор даного творів Іван Карпенко-Карий прекрасно знав приклад такого чоловіка, тому що в аналогічну ситуацію потрапив і його власний батько. Прочитавши даний твір, кожен читач мимоволі задається філософським запитання: а що ж є найголовнішим у житті кожної людини – титул,

гроші або ж все-таки вміння залишатися справжньою людиною в будь-яких ситуаціях?

Я переконаний, що все ж найголовнішим є останнє. Люди не так сильно відрізняються через свої титули. Навпаки, титул не тільки дає якісь привілеї, але й обов’язки, яких теж необхідно дотримуватися, що дуже рідко буває просто. Якщо не дотримуватися своїх обов’язків, то такий бажаний колись титул можна зовсім втратити і забути про те, що це таке. Це призводить до нервозності, зайвих проблем тощо. Більш того, у випадку з Мартином Борулею титул змушував чоловіка здаватися тим, ким він не є. Дворяни довго сплять, по-особливому спілкуються і мало

працюють, а ось Мартин Боруля всього цього не хотів, воно йому було непотрібно, але він змушував себе, що робило його дуже комічним. Більш того, він змушував робити все це і своїх близьких людей, що вже зовсім нікуди не годиться, адже це він хотів стати дворянином, а не вони.

Щось подібне можна сказати і про гроші. Природно, що споживання як можна більшої кількості благ було завжди важливим для людини. Але гроші завжди пов’язані з проблемами. Наприклад, людина буде боятися втратити зароблене, втратити вкладене, стати жертвою обману або пограбування. Все це, звичайно, не дозволяє розслабитися, забирає спокій і дуже часто робить людину нещасною. Хоча, звичайно, так трапляється не завжди. Утім, кожен повинен розуміти, що великі гроші практично завжди призводять до великого головного болю.

Як мені здається, найважливіше залишатися людиною. Якби головний герой твору Мартин Боруля залишився людиною, тобто, спокійно прийняв свій статус, він би не виглядав настільки смішно і не опинявся в таких дурних і безглуздих життєвих ситуаціях. Більше того, він зміг би уникнути того розчарування, коли проста бюрократична помилка позбавила його всього того, до чого він так сильно прагнув. Саме тому я переконаний, що найголовніше – завжди залишатися людиною.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Книжка здатна змінити життя людини.
Твір на тему: “Що головне у житті: титул, гроші чи вміння залишатися людиною у будь-яких життєвих ситуаціях? За твором “Мартин Боруля”