Твір на тему: “Життя – така велика ковзаниця. Кому вдалось, не падавши, пройти? За твором Ліни Костенко “Маруся Чурай”

Ця знаменита фраза Ліни Костенко має відразу кілька смислів. Деякі з них прямо показані в поемі “Маруся Чурай”, деякі читачеві пропонується помислити самостійно. Загальний зміст поеми зводиться до того, що пройти життя без проблем просто неможливо. Іноді люди створюють проблеми собі самі, в інших випадках вони виникають у зв’язку з певними складними обставинами. Ніхто не знає, що чекає його в майбутньому, та й чи може допомогти людині таке знання?

У відповідності до змісту поеми молода дівчина Маруся Чурай була всією душею закохана

в хлопця на ім’я Грицько Бобренко. Але, як це іноді буває між молодими людьми, посковзнутися на життєвому шляху їм довелося досить рано. Грицько виховувався практично разом з Марусею, оскільки його мама не приділяла йому достатньо уваги, але був трохи іншою людиною – він сумнівався у своїх почуттях і занадто близько сприймав слова своєї матері, яка хотіла одружити його на більш багатій дівчині. Складно сказати, чи була лише одне мати винна в цьому, або ж Грицько теж поділяє частину провини. У кожному разі, долею своєю він був покараний – він випив ту отруту, яку Маруся приготувала для себе, і помер. Маруся хоч
і не померла, оскільки була в останній момент помилувана, але теж сильно постраждала – їй довелося провести судовий процес і перенести всю ту незаслужену ненависть від матері Грицька, а також зневагу від інших. Вона й сама хотіла померти, була в підсумку помилувана, але щасливою вже ніколи не стала, оскільки позбулася коханого і сильно захворіла.

Проблематика і слизькість життя показана тим, що невинну Марусю дійсно вважали вбивцею. Протистояти налаштованому проти неї суспільству було практично неможливо, це можна бачити на прикладі несправедливою страти Марусі, на яку зібрався величезний натовп людей. На жаль, думку про те, що та зрада, яку вчинив по відношенню до Марусі Грицько, теж повинна бути покараною, розділив мало хто.

Окремо варто відзначити художню складову поеми. Видатна особистість в українській літературі Ліна Костенко наситила свій твір найкращими і найбільш вражаючими елементами української поезії. Їй вдалося об’єднати воєдино ретельний опис життя українського народу того часу і трагічний опис життя високодуховної людини Марусі Чурай. Все це дозволяє впевнено називати цю поему одним з кращих зразків не тільки української, а й світової літератури.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Життя – така велика ковзаниця. Кому вдалось, не падавши, пройти? За твором Ліни Костенко “Маруся Чурай”