Твір на тему: “Журавлі, яких людина шукає усе життя” за твором Я. Кавабата “Тисяча журавлів”

Ясунарі Кавабата є одним з найвидатніших прозаїків минулого століття. У 1968 році японський письменник став володарем Нобелівської премії, яка була йому присуджена за письменницьке мистецтво, що виражало сутність японського національного мислення. Але в чому ж виражається творча самобутність Ясунарі Кавабата?

Справа в тому, що традиційне національне мислення японського народу передбачає цілісне сприйняття оточуючого світу, тобто погляд на любі речі “зовні” і “зсередини одночасно”. Згідно с вченням відомої школи “дзен”,

до якої належав і письменник, кінцевою метою спостерігання завжди повинне бути відчуття єдності з оточуючим світом і подолання свого особистого “я”, яке повинне стати частинкою атмосфери дійсності. В цьому відношенні велику роль відіграє внутрішнє духовне пробудження, відмова від традиційного логічного мислення і інтуїція. Тому в японській літературі та мистецтві центральне місце посідає використання прийомів натяку, які допомагають читачам зрозуміти те, що неможливо побачити зором і осягнути звичайним розумом, а можливо лише зрозуміти серцем. Майже у всіх своїх творах, використовуючи ці прийоми, Ясунарі Кавабата
кожного разу знову і знову відкриває оточуючий світ, роблячи це для себе і своїх читачів. Він звертається до витоків національного мистецтва, до першоджерел японської культури и поєднує самобутні риси стародавніх традицій із власними прагненнями та творчими шуканнями. Ясунарі Кавабата у своїх творах талановито відображає одночасно і традиційне, і нове у житті свого народу, та знаходить для відтворення цього синтезу найбільш виразні і природні форми.

У повісті “Тисяча журавлів”, яка розвиває давні класичні традиції японського народу і національної словесності, письменник порушує проблеми краси і моралі та намагається врятувати сучасне суспільство від деградації духу та втрати моральних цінностей. Хвилювання і тривоги багатьох поколінь, їх естетичні і моральні ідеали дали автору сильний поштовх для творчих пошуків. Ясунарі Кавабата були завжди дорогими і духовні цінності свого народу, і його культурні надбання. А думка про те, що неможливо знищити минуле, що воно існує і буде існувати ще багато століть, що в “давно покинутих місцях ми зустрічаємо втрачений час”, надає особливої і незвичайної забарвленості цій глибокій філософській притчі.

Ясунарі Кавабата впевнений, що зв’язок часів не можна зруйнувати, що наше минуле обов’язково існує в нашому сьогоденні і наскрізь пронизує його своїми незримими променями. Письменник доводить читачам, що він володіє здатністю відтворювати ланцюг часів та відчувати оточуючий світ у всіх трьох вимірах. Минуле, теперішнє і майбутнє він відображає як єдність спогадів героїв повісті, їх вчинків і марень. Ця тривимірність покладена в основу сюжету повісті “Тисяча журавлів”, а втора цього твору можна з впевненістю вважати людиною, яка увесь час шукає своїх журавлів, людиною, яка все життя зайнята пошуками істини, пошуками відповідей на одвічні запитання людства.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Істинні та фальшиві цінності в житті.
Твір на тему: “Журавлі, яких людина шукає усе життя” за твором Я. Кавабата “Тисяча журавлів”