Твір на тему: “Веди, Біблія, Коран – невичерпне джерело образів для світового мистецтва”

Як би хто не думав, але основним джерелом для створення прекрасних творінь світового мистецтва є людське натхнення. Якщо людина постійно натхненна, їй хочеться творити, ділитися з навколишнім світом своїми думками, ідеями та враженнями. В той же час це натхнення теж потрібно звідкись брати, таким джерелом можуть стати книги, а саме священні книги, такі як Біблія, Веди і Коран. Багато митців, прочитавши ці книги, були готові створювати щось нове, передавати своє знання і позитивні враження від прочитання.

Веди, будучи священними текстами,

які були написані близько чотирьох тисяч років тому на території Стародавньої Індії, не могли не справляти належного враження на діячів мистецтва. Ці діячі уважно читали веди, робили відповідні нотатки, переймали деякі сюжети, моральні та етичні аспекти звідти з метою того, щоб зробити їх більш поширеними і популярними серед звичайних людей. Саме тому існує безліч прикладів художніх творів, заснованих на Ведах, які можна описувати дуже довго.

Величезним став і вплив Біблії на світову культуру і мистецтво. Мудрі, яскраві та емоційні образи справили дуже сильне враження на діячів мистецтва і надихали їх насправді

творити. Приміром, страсті Ісуса Христа перед його вознесінням були чудово передані музичним чином німецьким композитором Бахом. Художники, серед яких Рубенс, Рембрандт, да Вінчі, Мікеланджело, Далі, зображували образ Христа у своїх дивовижних картинах, популярність яких зберігається незмінною до сьогоднішнього дня. Варто зазначити, що вплив Біблії спостерігається і в творах української літератури – в творах Шевченка, Коцюбинського, Франка та інших.

Безумовно і те, що мусульманська книга Коран теж справила вплив на розвиток світового мистецтва. Коран цікавив всіх більшою мірою з точки зору філософії та етики. Зокрема, Коран використовували багато письменників, у тому числі Гете, Пушкін, Лев Толстой, Леся Українка. Коран продовжує активно вивчатися і використовуватися і в нинішній час.

Всі три священні книги залишаються дуже важливими пам’ятками світової культури, в них міститься величезний духовний і життєвий досвід, їх писали ті, хто був сповнений древньою мудрістю, якою необхідно ділитися. Саме цим і зумовлено те, що ці три книги надавали мали істотний вплив на діячів мистецтва і надихали їх на створення власних творів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)

Твір на тему: “Веди, Біблія, Коран – невичерпне джерело образів для світового мистецтва”