Твір на тему: “Символічність образів стежини і рушника в поезії А. Малишка”

Напевно, кожна людина згадує своє дитинство, коли покидає батьківський дім і починає власне доросле життя. Думається, що в цьому явищі немає нічого незвичайного або неправильного. Як правило, дитинство асоціюється у людини з можливістю відчути себе безвідповідально, спокійно, щасливо і розслаблено. Доросле життя набагато складніше дитинства. Людині доводиться нести відповідальність за себе саму, а часом і за інших людей, які її оточують. Труднощі дорослого життя і думки про них не покидають людину протягом тривалого часу, вони особливо гостро

сприймаються, якщо порівняти їх із спогадами про дитинство. Таке відчуття було в особливості зрозуміло відомим українським поетам, зокрема, і Андрію Малишку.

У своєму вірші про рушник автор описує свої взаємини з мамою і те, як вона зв’язала і дала йому рушника. Автор, мабуть, згадує власне дитинство, коли у нього була необхідність покинути рідний дім. Тоді мама зв’язала йому гарний рушник і побажала, щоб цей рушник завжди допомагав йому у важких ситуаціях, нагадував про материнську любов і турботу, про те, що її завжди люблять вдома і чекають. Я думаю, що материнський рушник символізує материнську любов

і материнське бажання завжди перебувати поруч зі своїм сином, які б проблеми у нього не виникли. Звичайно, сам по собі рушник не зможе допомогти людині, але тут справа в духовній складовій. Коли хлопець бачить, що у нього є річ, яка була дана йому самим близьким, хто у нього є, рідною матір’ю, він може набратися сил, повірити в те, що всі його звершення не є марними і йти вперед, незважаючи на будь-які складнощі. В контексті даної поезії рушник – це дуже сильний символ.

В іншій поезії Андрія Малишка під назвою “Стежина” автор протягом всього твору згадує стежину біля свого будинку. Як стає зрозуміло з високого рівня емоційності автора, він явно дуже давно не бував удома, а тому настільки чутливо згадує стежину до рідного дому. Думається, що, ще коли він жив удома, він дуже часто повертався з цієї стежини додому. І будь-які неприємності та негаразди, які з ним відбувалися, відходили на другий план, коли він розумів, що незабаром добереться додому, побачить близьких і рідних людей, які приймуть його таким, яким він є. Стежина символізує довгоочікуваний шлях додому, бажання нарешті опинитися серед рідних людей і тугу за рідним домом. Це теж досить сильний образ, він заслуговує всілякої поваги.

Андрій Малишко написав безліч творів, але найбільш сильні символи у всій його творчості – це, як мені здається, рушник і стежина до рідного дому. Розкриваючи ці образи, він розкрив безліч проблем і печалей, з якими люди стикаються протягом свого складного життя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Символічність образів стежини і рушника в поезії А. Малишка”