Роль мистецтва ужитті людини

Мистецтво існувало ще з давніх-давен. Воно супроводжувало людину протягом всього її існування. Першими проявами мистецтва були ще зовсім примітивні малюнки на стінах печер, зроблені первісними людьми. Ще тоді, коли кожну потрібно було боротися за своє життя, людина тягнулася до мистецтва, вже тоді проявлялася любов до прекрасного.
У наш час існує багато різноманітних видів мистецтва. Це література, музичне та образотворче мистецтво тощо. Зараз природній талант людини поєднується з новітніми технологіями, створюючи принципово нові напрямки

у мистецтві. Звичайно, раніше не було таких можливостей, як у наш час, але кожен митець прагнув вигадати щось особливе, зробити свій внесок в розвиток даного виду мистецтва.
Та все ж таки, чому ми надаємо такого великого значення мистецтву? Яку роль воно відіграє в житті людини? Образне відтворення реальності творить нашу особистість, збагачу внутрішній світ. Культурний та духовний розвиток має великий вплив на наше життя. Дійсно, у більшості випадків людей оцінюють не за зовнішнім виглядом, а за тим, що у неї всередині. Людина з дуже непривабливою зовнішністю може виявитися прекрасною, варто лише познайомитися ближче.
Всебічно розвинені, багаті духовно люди завжди викликали інтерес у оточуючих, з ними цікаво та приємно спілкуватися. Усі ми повинні розвиватися, самовдосконалюватися, а мистецтво допомагає нам у цій нелегкій справі. Воно допомагає краще пізнати навколишній світ та самих себе. Пізнання себе – один з найважливіших етапів становлення людської особистості.
Часто мистецтво – це спосіб самоствердитися, сказати щось усьому світові. Це ніби послання у майбутня, своєрідне звернення до народу. Кожен витвір мистецтва має свою мету : ознайомити, навчити, спонукати до роздумів. Мистецтво потребує розуміння. Бездумне споглядання картин чи прочитання книг великих майстрів не має жодного сенсу. Потрібно розуміти, що саме хотів сказати митець, з якою метою з’явилося те чи інше творіння. Лише за цієї умови мистецтво виконає своє завдання, навчить нас чогось.
Часто говорять, що у наш час люди майже перестали цікавитися мистецтво. Я вважаю, що це не так. Часи змінюються, змінюються покоління. Не залишаються без змін і погляди, вподобання. Але є теми, що будуть актуальними у всі часи. Звісно, наше суспільство надає більшого значення матеріальному збагаченню, ніж духовному. Але це не означає, що люди не зважають на культурне життя, не цінують мистецтво.
Ми не повинні забувати про мистецтво, адже воно відіграє важливу роль у нашому житті, сповнює його прекрасним.


Твір за що відповідає людина.
Роль мистецтва ужитті людини