Твір-роздум: “Що таке робінзонада?”

Кожному з нас відомо, хто такий Робінзон Крузо, герой популярної у всьому світі книги письменника Даніеля Дефо “Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо”. Це книга про людину, яка волею долі опинилася на безлюдному острові та про пригоди і життя Робінзона на цьому острові, книга, якою зачитувалися багато поколінь читачів, зачитуються й зараз.

Мені майже у всьому подобається Робінзон Крузо, бо, опинившись після аварії корабля, на якому він подорожував, він не впав духом та усіма силами намагався вижити, з першого дня сподіваючись

на порятунок. Та й до катастрофи він не став сидіти вдома, бо його весь час кликало до себе море.

Багато років Робінзон Крузо провів на безлюдному клаптику землі, сам-самісінький, в оточенні непривітної природи, лютих хижаків, поряд з нещадними людожерами. Потрапивши на острів, він зразу починає облаштовувати своє життя, працює кожен день. Спочатку Робінзон перевозить з корабля все, що вціліло після аварії під час шторму. І перевіз би звідки ще більше, якби судно зовсім не затонуло. Потім він облаштовує своє житло та вивчає шматок землі, загублений в океані, де він опинився проти своєї волі. Згодом Крузо

приборкує кіз та робить з них свійське стадо, вчиться вирощувати хліб, навчає папугу. Завдяки своїй наполегливості Робінзону вдається створити на ізольованому острові справжнє суспільство, яке, правда, складалося лише з однієї людини, і в якому найбільшою цінністю була звичайна повсякденна праця.

Витривали вий і наполегливий, сильний і сміливий, терплячий і працездатний, Робінзон Крузо викликає повагу у читачів, його пригоди користуються популярністю більше століття. Поважати його слід багато за що. За те, що Робінзон не опустив руки, опинившись у такому скрутному становищі, не здичавів, за довгі роки не забув свою мову та віру, зумів подолати упередження проти іспанців. Крузо показав свою відважність і кмітливість під час зустрічі з піратами, він міг своїми руками зробити будь-яку річ, а якщо не вмів, то наполегливо навчався и врешті-решт йому вдавалося те, що він планував. Не меншу повагу визиває й те, що, незважаючи на відчай і відчуття страху, Робінзон не піддався їм і залишався довгі роки самотності справжньою людиною.

Робінзонада головного героя роману Даніеля Дефо “Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо” стала основою для створення багатої кількості романів та інших творів про людей, які опинялися у надзвичайних ситуаціях і самотності. Однією з самих відомих робінзонад є роман відомого французького письменника Жуля Верна “Таємничій острів”. За століття існування книги у Робінзона Крузо з’явилася велика кількість двійників. Герою надавали різні імена, він ставав представником різних народів – був і греком, і шотландцем, і данцем. Героями робінзонади у різні часи були і книгопродавець, і лікар, і дівчина, і навіть людина-невидимка. Читачі увесь час чекали від письменників нових пригод у дусі Робінзона Крузо, таких же захоплюючих та приваблюючих, як і в книзі Даніеля Дефо. Не гадаючи, своєю книгою письменник створив у літературі та деяких інших жанрах новий напрям, ставши його основоположником, жанру під назвою “Робінзонада”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір-роздум: “Що таке робінзонада?”