Робінзонада головного героя роману Дефо «Життя та незвичайні пригоди мореплавця Робінзона Крузо»

Самотній Робінзон на безлюдному острові ніби повторює весь шлях, пройдений людством: мисливець, землероб, пізніше, коли на острові з’являється П’ятниця,- рабовласник і, нарешті, хазяїн маленької колонії.

З подробицями, точними цифрами автор розгортає перед нами історію свого героя. За складних умов проявляються позитивні риси Робінзона: енергійність, цілеспрямованість, заповзятливість. Він будує собі хатинку, видовбує із дерева човен, розширює печеру, приручає кіз, вирощує із жменьки зерна свій перший урожай.

Уперше в літературі

тема праці стала центральною у великому художньому творі; вперше так голосно прозвучала віра в людину, її творчі можливості, силу розуму та рук.

Роман було написано у XVІІІ ст., коли була дуже популярна ідея «природної людини», повернення її до природи, розкриття в характері людини нормальних, природних рис. Це протиставлялось тодішньому панству – дворянам, з їхніми надмірними уявленнями про себе, про свої права. Саме трудовий подвиг Робінзона приніс роману світову славу.

Для дітей він має велике значення. Недарма один із письменників і філософів XVIII ст. Жан-Жак Руссо вважав, що це перша книга, яку потрібно прочитати після букваря кожній дитині.


Довкола жовтий вечір ліг. Аналіз.
Робінзонада головного героя роману Дефо «Життя та незвичайні пригоди мореплавця Робінзона Крузо»