Боротьба людини за існування

25 квітня 1719 у Лондоні вийшов у світ роман англійського письменника Даніеля Дефо Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо. Ця книга – захоплююча розповідь про незвичайні пригоди моряка з Йорка, який прожив двадцять вісім років у повній самоті на пустельному острові біля берегів Америки….

Молодий чоловік був викинутий на безлюдний острів аварією корабля, під час якого загинув весь екіпаж. Але він не впав у відчай, а з першого ж дня став наполегливо працювати. Перш за все, Робінзон постарався врятувати все, що вціліло після корабельної

аварії. Для цього він побудував пліт, зміцнив його і за тридцять днів перевіз на сушу все, що в станів підняти пара людських рук: вцілілу корабельну провізію, порох, рушниці. Але найціннішою знахідкою став ящик тесляра, який Робінзон не віддав би в той час за цілий корабель, наповнений золотом. Завдяки знайденим інструментам він зміг побудувати собі житло (курінь, обнесений частоколом, і намет у мальовничій частині острова), а пізніше намагався зробити човен, щоб повернутися додому. Він обстежив острів і дізнався, що той покритий дикої рослинністю, що на ньому майже немає тварин, м’ясо яких годиться в їжу, але не занепав
духом. Виявляючи винахідливість і завзятість, борючись за своє життя, Робінзон подолав безліч труднощів, важку хворобу і відчай, освоїв безліч ремесел. Він навчився вирощувати і випікати хліб, ловити рибу, приручати диких кіз (щоб мати молоко і сир), виготовляти глиняний посуд для зберігання врожаю, шити одяг зі шкур убитих ним тварин. Йому доводилося проявляти величезну силу волі (наприклад, не піддатися спокусі і не з’їсти пшеницю, а залишити зернятка, щоб у майбутньому отримати урожай), терпіння і спритність. Тільки завдяки власній цілеспрямованості і працьовитості він забезпечував себе усім необхідним для життя. Він розумів, що шанси на порятунок невеликі, але продовжував сподіватися і вірити. Щоб не втратити людської подоби, він розмовляв з папугою, писав щоденник, вів календар, удосконалював свої знання та навички.

Ця людина прожив наодинці з природою 28 років 2 місяці і 19 днів, але не втратив своєї гідності, не здичавів (як, наприклад, шотландський матрос Олександр Селькірк, ‘що послужив прототипом Робінзона Крузо). Робінзон Крузо, який опинився в повній самоті, позбавлений допомоги, людського спілкування, багатьох знарядь праці, не тільки не загинув, але і перетворив безлюдний утолок землі в впорядковану, квітучу плантацію. Він вижив сам і допоміг уникнути смерті тубільці, який став його єдиним другом.

Роман Даніеля Дефо мав приголомшливий, небувалий успіх. І хоча минуло з тих пір майже триста років, він користується величезною популярністю і сьогодні, тому що ця книга розповідає про безмежні можливості людини, що опинилася у виняткових обставинах, про його боротьбу за життя, про його творчої діяльності, мужність і стійкість, виявлених у цій боротьбі. Я раджу своїм одноліткам обов’язково прочитати роман Д. Дефо Робінзон Крузо.

Роман Д. Дефо Робінзон Крузо – одна з моїх найулюбленіших книжок. Це історія про незвичайний людину, що зумів двадцять вісім років прожити на острові, на який не ступала нога людини, упорядкувати його власними силами і при всьому цьому зберегти здатність радіти життю.

Головний герой роману – Робінзон Крузо, моряк із Йорка. Його корабель зазнав аварію корабля, весь екіпаж загинув, і Робінзон залишився на безлюдному острові в повній самоті.

Незважаючи на удавану безнадійним становище, він не падає духом, а навпаки, намагається зробити своє життя на острові не тільки терпимою, але і максимально комфортною. Робінзон працює, не покладаючи рук, перетворює свій будинок на неприступну фортецю, надійно захищає його від хижаків і можливих ворогів, засіває поля ‘, приручає і одомашнюють тварин. Багато чого Робінзону доводиться винаходити заново, адже на безлюдному острові не сходити в магазин, щоб купити потрібну тобі річ, і не запитати поради у вірного друга. Робінзон постійно трудиться, щось будує, майструє, розчищає, відкриває. Я думаю, що саме працелюбність і величезна сила волі допомогли Робінзону залишитися Людиною.

Приклад Робінзона Крузо показує, що сильний духом, цілеспрямована людина зуміє впоратися з будь-якою бідою і вийде переможцем з будь-якої ситуації, навіть якщо вона здається складною і несподіваною.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Боротьба людини за існування