Твір-цитати “Перші враження Робінзона від острову”

Мало кому відомо, що Даніель Дефо написав за своє життя більше півтисячі творів, серед яких сім романів. Але в усьому світі він відомий як автор одного єдиного пригодницького роману “Робінзон Крузо”, який понад двісті років з задоволенням читають і дорослі, і діти. Життя і незвичайні пригоди Робінзона Крузо, моряка з Йорка, який прожив двадцять вісім років у повній самоті на пустельному острові біля берегів Америки, біля гирла річки Оріноко, куди він був викинутий корабельною аварією, під час якого загинув весь екіпаж, виключаючи його одного,

з викладом його несподіваного звільнення піратами. Написано ним самим ” – це повна назва роману про пригоди Робінзона Крузо, з якої зразу зрозуміло, про що йде мова. Читачів й досі вражає, з яким натхненням і з якою поетичною майстерністю у цьому романі автором зображена боротьба Робінзона Крузо за своє життя на безлюдному острові, його винахідливість, цілеспрямованість та віра у свій порятунок.
З перших днів свого вимушеного ув’язнення на безлюдному острові Робінзон Крузо почав боротися за своє життя усіма відомими йому способами. Він не опустив руки, не піддався розпачу і виявив завидну винахідливість,
завзятість та працьовитість. З самого початку усі заплановані справи він доводив до кінця, як би важко це не було. Якщо він прийняв рішення перевезти з корабля вцілілі речі, то робив це доки у нього доставало сил. І коли б не перешкодила погода, він би мабуть перевіз по частинам і сам корабель. А замислившись про те, де йому жити та чому віддати перевагу – печері або намету, врешті-решт Робінзон відбудовує і те і те. Незважаючи на те, що він сподівався, що пробуде на острові недовго і його швидко врятують, Робінзон потурбувався, щоб його житло “було добре захищене і від сонячної спеки і від хижаків; щоб воно стояло в такому місці, де немає вогкості; щоб поблизу була прісна вода” і щоб з нього неодмінно було видно морський простір. Працював він не шкодуючи сил, йому не хотілося втрачати надію на порятунок, бо саме ця надія допомагала йому у часи розпачу.
Обстеживши острів, Робінзон Крузо впевнився, що він безлюдний і сподіватися на допомогу можна тільки з моря. “Робінзона оточували лише незнайома рослинність, дика природа, невідомі тварини і птахи. Розраховувати на когось іншого було нічого”, тому Робінзону довелося освоїти багато професій, навчитися вирощувати та збирати врожай, полювати та приручати диких тварин. Завдяки своїй наполегливості Робінзон мужньо долав невдачі і хвороби та поступово відбудовував справжнє господарство, виготовляючи необхідні для повноцінного життя речі, інструменти і знаряддя.
Багато чого відбулося з Робінзоном Крузо на острові. Його весь час підстерігали розчарування і небезпеки, і в цих обставинах єдине, що допомогло йому вижити, незважаючи на гнітюче враження від острова, – це наполегливість, величезна сила волі і віра у свій порятунок. Перші враження від свого становища не перешкодили Робінзону налагодити своє життя і вижити у виняткових обставинах.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір-цитати “Перші враження Робінзона від острову”