Твір роздум: Конституція в моєму житті

Ще не так давно Україна була залежна від Росії, відчувала утиски з її боку. Але настав час, коли мрія народу, всієї країни про незалежність здійснилася, коли, на мою думку, ми змогли вдихнути свіже повітря на повні груди. Для того, щоб утвердитись, Україна повинна була прийняти Конституцію, яка й стала єдиним основним Законом нашої держави. Ніхто, я гадаю, не може бути байдужим до Конституції, адже в житті кожної людини вона займає своє, особливе, місце. Тим чи іншим чином людина пов’язана із своєю державою, з людьми, які в ній живуть. Адже кожен

з нас повинен спілкуватися, працювати, вчитися; хтось хворіє, хтось сповідує якусь релігію, хтось має інший колір шкіри, хтось менше забезпечений, ніж інші. Усі ми різні, але живемо в одній країні, тому, я гадаю, і повинні її шанувати й цінувати, знати її закони й дотримуватися їх.

У Конституції записано: “Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними”. Це викликає впевненість у тому, що наша країна є демократичною, соціальною, правовою державою. Я вірю в те, що завжди можу покластися на її закони, які, на мою думку, відтворюють суверенну волю народу.

Конституція гарантує мені право на життя, право на “повагу моєї гідності”. Я маю “право на свободу та особисту недоторканість”. Ніхто не може без мого дозволу втрутитися в моє життя, увійти до мого житла, якщо я цього не бажаю. Мені дуже до вподоби також стаття, в якій “гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань”. Здається, ще зовсім недавно про це лише усі мріяли, а зараз це стало одним із законів нової Української держави.

Щодо мене, то найбільш актуальною є стаття, де гарантовано право на освіту. Нашій країні потрібні розумні, освічені люди, які б змогли підняти рейтинг України до найвищого рівня, тому “повна загальна середня освіта є обов’язковою”.

Кожна людина має право на соціальний захист, на житло, на охорону здоров’я, медичну допомогу. Хоч, на мій погляд, ще не все виходить у наших політиків та економістів, але я вірю, що з часом все владнається, і кожен з нас матиме все необхідне для життя.

Конституція України гарантує не лише права й свободи для своїх громадян. Вона передбачає і обов’язки людини щодо держави. “Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України”. Недарма ми вивчаємо в школі символіку нашої країни, недарма нам прищеплюють любов до рідної землі, адже що може бути в світі краще, ніж Вітчизна?! І тому Конституція, на мою думку, є ще одним підтвердженням того, що Українська держава є, існує, захищає свій народ і вірить в нього. Мине кілька місяців, і я вийду на широкий шлях життя. Я знатиму, які права гарантовані мені Конституцією, які обов’язки на мене покладені цим Основним Законом. І буду намагатися завжди дотримуватися існуючих законів, щоб не забруднити звання “громадянин України”!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір роздум: Конституція в моєму житті