Твір-роздум: “Слово у нашому житті”

Ще в давні часи люди чудово розуміли силу і значення слів в житті людини. Можливо, вам відома знаменита філософська притча про три “сита” Сократа: до знаменитого давньогрецького мудреця прийшов знайомий, який хотів розповісти йому про одного його друга. І тоді Сократ попросив “просіяти” його розповідь через три “сита”: правди, добра і користі. Виявилося, що вісті, які приніс знайомий Сократа, не цілком правдиві, погані і не принесуть ніякої користі. Тоді іменитий філософ запитав його, а навіщо йому знати те, що має намір сказати

йому знайомий.

В алегоричній формі притча віщає нам про роль слів в житті людини. Згадайте рядки російського поета Вадима Шефнера, що говорять про те, що “словом можна вбити, словом можна врятувати”. А чи завжди ми акуратно і зважено підбираємо слова, пам’ятаючи, як багато вони значать у людського життя? Чи пам’ятаємо ми те, що слово – це не просто символ, а щось більше?

З найдавніших часів люди намагалися говорити, використовуючи певні правила, коротко і ясно. На глиняних табличках шумерів ще в IV – II тисячоліттях до нашої ери знайдені настанови про те, як вести себе в розмові. У ті далекі часи люди розуміли,

що не можна говорити в роздратованому стані, бо потім доведеться каятися.

“Закони Ману”, що являють собою давньоіндійський збірник поведінкових норм, свідчили, що не можна вимовляти слова в пригніченому стані. Недозволено словами кусатимуть або лякати інших. На древньому Сході вважалося найбільшою образою піти, не дослухавши людину до кінця.

Грубі словесні образи, посилені людськими образами і душевними переживаннями, можуть викликати серйозні захворювання. Злі слова несуть негативну енергетику, завдаючи збитків людській психіці. На противагу їм добрі, сердечні слова та побажання пам’ятаються роками, привносять гармонію і спокій в людську душу. Але, на превеликий жаль, в сучасному житті ми часто забуваємо або не хочемо говорити ласкаві й ніжні слова. Як було б здорово, якби люди не соромилися і не забували дякувати один одного, говорити красиві компліменти.

Нам Богом дано великий дар – слова, що виливаються в мову, за допомогою якої ми спілкуємося і передаємо інформацію. Не можна забувати про велику відповідальність у поводженні з нею. Слова мають величезну силу, яку можна використовувати на благо людини. Адже саме вони – “одяг” наших думок, що визначають якість тих умов, в яких ми живемо.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Кому дозволена мета тому дозволені.
Твір-роздум: “Слово у нашому житті”