Твір-роздум: “Актуальність поеми Тараса Григоровича Шевченка “Гайдамаки” у наш час”

Історичні поеми, сюжет яких грунтується на подіях, які відбувалися досить давно, далеко не так просто аналізувати з точки зору їх актуальності. Необхідно розуміти, що в той час як люди, незалежно від часу, в якому вони проживають, залишаються практично такими ж, суспільство та правила, які регулюють поведінку людей і багато іншого, змінюється. Думається, що не можна однозначно відповісти на питання, чи є актуальною ця поеми Тараса Григоровича Шевченка сьогодні чи вона не є актуальною. В деякій частині вона дійсно актуально, але в іншій частині,

мабуть, зовсім не актуальна.

Поема Тараса Шевченка “Гайдамаки” точно втратила свою актуальність з точки зору національно-визвольної боротьби українського народу. Станом на сьогодні Україна – це повністю суверенна і незалежна країна. З часів здобуття незалежності Україна в усі часи Україною правили виключно представники нашого народу, а не ставленики яких-небудь інших держав. Тому, думається, ведення такої ж боротьби за свою землю, як вели її гайдамаки в поемі Тараса Шевченка, не представляється раціональним. Сьогодні кожен повинен розуміти, що в нашій країні немає і ніколи не буде місця для запеклої

і кривавої боротьби з ким би то не було, адже практично всі хто тут живе – це люди української національності. Хіба можна чинити зі своїми людьми так само, як чинили з поляками українці на сторінках “Гайдамаків”? Я переконаний, що цього робити не можна. Але зовсім інша справа, якщо нашу землю захочуть у нас відібрати. Навіть сьогодні, в умовах існування міжнародного права і процедур, при вторгненні на нашу територію військ іншої держави ми буде зобов’язані захищати нашу країну всіма силами.

Якщо ж говорити про особисті взаємини між людьми, то поема “Гайдамаки” залишається актуальною. Щоб зрозуміти це, варто згадати відносини між Яремою, який був одним з гайдамацьких воїнів, і його коханої Оксаною. Щоб бути щасливим у шлюбі і мати можливість забезпечити сите життя для себе і своєї коханої, Ярема не побоявся займатися небезпечною справою. Потім, коли він дізнався, що його улюблену викрав ворог, він теж не побоявся проникнути в тил і врятувати її ціною ризику власним життям. Думається, що і сьогодні багато чоловіків готові йти на великий ризик, щоб потім мати можливість забезпечити хороше життя собі і своїм коханим жінкам.

Як це часто трапляється з великими літературними поемами, їх не можна назвати однозначними. Те ж стосується і актуальності в поемі “Гайдамаки”. З одного боку, ця поема втратила свою актуальність, адже сьогодні українці вже вибороли свою самостійність, з іншого ж боку, сучасні люди мало чим відрізняються від тих людей, які жили тоді, тому аспекти взаємин між людьми залишаються актуальними.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір-роздум: “Актуальність поеми Тараса Григоровича Шевченка “Гайдамаки” у наш час”