Твір на тему: “Гайдамаки” Тараса Шевченка – поема полум’яного й грізного народного гніву, породженого соціальною і національною кризою”

Кожна нація має право на свою державу. На жаль, ця ідея стала панувати в нашому світі не так давно. Якщо поглянути на історію всього світу і на історію України зокрема, можна знайти величезну кількість прикладів того, як поневолена нація, виразником якої є народ, боролася за можливість самостійного визначення без участі інших народів. Під час цієї боротьби полягло багато членів власного війська, багато ворогів, а також величезна кількість звичайних людей, які зовсім не були у війську. Поема Тараса Григоровича Шевченка “Гайдамаки” саме

про це.

У часи, описані в поемі великого українського письменника, деякі території сучасної України перебували під управлінням Польщі. Цілком зрозуміло, що люди української національності вважалися громадянами другого сорту, що призводило до великої кількості конфліктів з поляками, появі національної кризи і труднощами соціального характеру. У суспільстві тому панувала страшна нерівність, поляки користувалися усілякими преференціями, а українці повинні були постійно страждати. Природно, що такий стан речей ніяк не могло влаштовувати представників волелюбної української нації. Рано чи пізно мав проявитися

грізний і полум’яний народний гнів. Саме такий випадок описується Тарасом Шевченком у поемі ” Гайдамаки”. Гайдамацьке суспільство заснувалось для того, щоб помститися за полеглих в боях з поляками українців і для того, щоб відвоювати у них їхні землі. Автор розповідає про те, як вони йшли Україною. Гайдамаки дійсно відчували жахливий народний гнів, це підтверджується описом того, як жорстоко, безжально до ворога і до себе і сміливо розправлялися гайдамаки з усіма своїми ворогами. На фоні цього розповідається також зворушлива історія кохання Яреми та Оксани. Молодий хлопець зважився залишити свою кохану, щоб заробити під час війни і мати можливість забезпечити сім’ю. Але, коли він пішов, Оксану викрали поляки. На щастя, під час походу гайдамаків і Яреми в їх числі, він зміг звільнити кохану.

Незважаючи на те, що жорстокість, демонстрована гайдамаками під час їх військового походу, для сучасності здається неприйнятною, для того часу вона була абсолютно нормальна і адекватна. Українська нація була пригнічена поляками, вороги дозволяли собі неприпустиме, принижували і ображали українців. Терпіти це було нестерпно, тому і виник полум’яний і грізний народний гнів, який у результаті обрушився на ворога.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Гайдамаки” Тараса Шевченка – поема полум’яного й грізного народного гніву, породженого соціальною і національною кризою”