Твір на тему: “Звеличення подвигу гайдамаків за однойменною поемою Т. Шевченка “Гайдамаки”

Дуже часто протягом української історії у наших предків виникала необхідність доводити власні права на землю, на самостійне управління на засадах чесності, справедливості по відношенню до українського народу. Далеко не всі з тих, хто перебував під гнітом загарбників нашої землі, дійсно були здатні ефективно боротися з окупантами і загарбниками, а тому в якості справжніх героїв, подвиги яких необхідно звеличувати, мали виступати кращі з українців – найвідважніші, найчесніші й найсміливіші, люди з найбільш загостреним почуттям справедливості.

Такими людьми в часи, описані у творі Тараса Григоровича Шевченка, і були гайдамаки.

У ті часи основним противників українського війська були поляки. Саме вони прагнули поневолити українців, поставити собі на службу і отримати максимальну користь з наших територій. Але гайдамаки була проти цього, вони вміли битися і боротися, їм вдавалося робити це максимально ефективно. Очолювані Залізняком та Гонтою, гайдамаки втілювали собою страшну силу. У творі розповідається про те, як вони билися проти ляхів, скільки поразок їм вдалося нанести і як близько до остаточної перемоги вони змогли наблизитися. Таких великих людей,

які були здатні на такі сміливі в усіх відношеннях подвиги, обов’язково необхідно звеличувати.

Але в цілому основна ідея твору Тараса Григоровича Шевченка далеко не така оптимістична. На жаль, зрештою, повстання гайдамаків було придушене. Багатьох з них було просто знищено. Один з їхніх лідерів Гонта підлягав найстрашнішим тортурам і в результаті був страчений, після нього не залишилося ні могили, ні хреста. Другий лідер війська гайдамаків Залізняк і зовсім загинув з горя, коли дізнався про страшну смерть товариша. Решта гайдамаків не змогли триматися разом – хтось із них теж загинув, інші просто розійшлися хто куди. Це робить історію цього війська по-справжньому трагічною.

Звеличуючи війська гайдамаків, Тарас Шевченко намагається зробити так, щоб історію цих великих і прекрасних людей, які боролися за свою батьківщину, не змогли забути. Звеличення має на меті показати людям важливість таких членів суспільства, які досить сміливі для такої складної боротьби. Тарас Шевченко розуміє, що після гайдамаків українське суспільство занурилося у час тривалого сну, не боролося з гнобителями за своє майбутнє і майбутнє своєї батьківщини. Звеличуючи їх подвиги, автор прагне розбудити націю і спровокувати появу нових героїв.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Наодинці з природою.
Твір на тему: “Звеличення подвигу гайдамаків за однойменною поемою Т. Шевченка “Гайдамаки”