Твір на тему: “Хто винен у поемі “Катерина” Тараса Шевченка?”

У поемі видатного українського поета і громадського діяча Тараса Шевченка розповідається трагічна історія Катерини та її дитини. Історія ця особливо актуальна для тих часів, які Тарас Шевченко зобразив у поемі. При цьому не можна сказати, що ця поема повністю втратила свою актуальність сьогодні. Саме з цієї причини на самому початку поеми Тарас Шевченко застерігає щодо деяких життєвих моментів.

На початку своєї поеми “Катерина” Тарас Шевченко застеріг молодих дівчат, написавши, що їм ні в якому разі не варто мати жодних любовних

стосунків з москалями. Потім автор показує і розповідає про страшний приклад Катерини. Молода і красива дівчина не втрималася, не розуміла серйозності наслідків або не хотіла стримуватися, полюбила москаля і народила від нього дитину. У ті часи ніхто і ніяк не міг поставитися добре до цього її проступку, оскільки тоді москалі були для українців найбільшими ворогами. Народивши малюка, Катерина піддала себе найстрашнішій ненависті не тільки з боку сусідів та односельчан, які відверто висміювали її, але і з боку власних батьків, які не тільки стали зневажати доньку, а й прогнали її. Дівчина була змушена покинути отчий
будинок, піти разом з маленькою дитиною. Вона все ще вірила і сподівалася знайти свого чоловіка і хоча б віддати йому дитину. Вона пам’ятала про те, що, коли він йшов, він обіцяв повернутися. Але, подолавши величезний шлях, вона зустріла батька своєї дитини, який лише відвернувся від неї, обізвав божевільної і поїхав далеко-далеко. Подолавши такий величезний шлях, Катерина була вбита морально і не могла більше жити. Вона залишила дитину, кинулася у водойму і загинула.

Історія Катерини сумна і надзвичайно трагічна. Далеко не в кожному житті є любов, Катерина змогла її випробувати, але зробила невдалий вибір, полюбивши москаля. Питання того, хто винен в цій трагічній історії, залежить від того, чи може людина наказувати своєму серцю, кого любити, а кого не любити. Якщо людина може наказувати своєму серцю, то винуватою у всьому є Катерина. Вона повинна була розуміти, що москаль піде, а їй жити серед своїх ненавидячих москалів сусідів і навіть ростити від нього дитину. Якщо людина в принципі не може наказувати своєму серцю, то звинувачувати Катерину в її діях не можна. Не варто повністю знімати відповідальність і з москаля. У воєнний час складно залишатися високоморальною людиною, але йому не стало шкода своєї дитини і тієї жінки, яку хоч лише моментами, але все ж він називав коханою. Хотілося б заключити, що врешті-решт життя – складне і важке явище, людям нерідко доводиться страждати, саме такий відчайдушна і страждаюча людина показана в поемі Тараса Шевченка “Катерина”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Хто винен у поемі “Катерина” Тараса Шевченка?”