Твір на тему: “Порівняння творів Тараса Шевченка “Катерина” і “Марія”

В цілому у творчості Тараса Григоровича Шевченка дуже велика увага була приділена проблемам життя жінок. Як відомо, з проблемами життя жінок український письменник був знайомий не з чуток – в дуже ранньому віці Тарас позбувся матері, а мачуха, яка прийшла на її місце, ставилася до нього недостатньо добре і навіть суворо. Думається, що саме з цієї причини багато творів українського автора включають розповіді про жінок, стосується це в тому числі творів “Катерина” і ” Марія”.

Два цих твори досить цікаво порівнювати, щоб розуміти

всю складність життя жінок в часи, описані в них. Відповідно до сюжету поеми “Катерина”, дівчина необачно полюбила військового москаля, а коли він покинув її, народила від нього дитину. Її батьки прогнали її з будинку, вона хотіла знайти москаля, щоб хоча б віддати йому дитину. Їй вдалося знайти батька своєї дитини, але, на жаль, він просто відвернувся від неї. Після цього Катерина вже не могла залишатися живою, у неї не було на це сил. Тому вона покінчила своє життя самогубством, зробивши долю свого сина ще більш складною, адже тепер він позбувся не тільки батька, а й матері.

На відміну від головної героїні поема

“Катерина”, головна героїня поеми “Марія” народила сина не від представника ворожого війська, а від Бога. У цій поемі Тарас Шевченко переказує біблійну історію Марії, яка народила дитину від священної людини. У ті часи, коли стало відомо про появу на світ її сина, всіх новонароджених хлопчиків стали вбивати, але Марія не віддала свого сина, а втекла разом з ним. Вона повернулася лише пізніше, коли небезпечний час вже завершився.

Говорячи про дві ці поеми, досить непросто їх порівнювати, адже вони мають різний моральний і етичний підтекст, розповідають про різні життєві ситуації. У той час як Марія не була зрадником, а була всього лише жінкою, яка народила священну дитину, Катерина піддалася своїм пристрастям, була разом з потенційним загарбником своїх земель, а тому отримала жорстоку, але справедливу кару за свої діяння. Марію засуджувати нема за що, саме тому твір не містить морального настанови для читачів, а от поема “Катерина” таку настанову містить – вона не тільки розповідає історію, а й хоче щось нагадати читачеві, застерегти його, вона актуальна і сьогодні.

У той час як дві ці поеми авторства Тараса Шевченка містять дещо спільне, а саме історії складних життів жінок, різного в них все ж таки більше. “Марія” – це просто переказ біблійної історії, а “Катерина” – це соціальна драма з трагічним кінцем. Втім, обидва ці твори цікаві й захоплюючі для читача.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Порівняння творів Тараса Шевченка “Катерина” і “Марія”