Твір на тему: “Що для мене значить дружба”

Дружба. Кожному з нас добре знайоме це слово. Всі ми знаємо, що воно означає. В одному з тлумачних словників це поняття пояснюється так: “Дружба – це безкорисливі особисті взаємини між людьми, засновані на любові, довірі, щирості, взаємних симпатіях, загальних інтересах і захопленнях. Обов’язковими ознаками дружби є взаємність, довіра і терпіння. Людей, пов’язаних між собою дружбою, називають друзями”. Звичайно, у всіх людей є друзі, але от питання, справжні вони чи ні? Як розібратися в щирості дружніх відносин і зрозуміти, що за людина поруч з тобою?

Дружба може бути помилковою і щирою (справжньої). На своєму досвіді хочу розповісти про дружбу. Для початку розглянемо перше поняття.

Хибна дружба – це дружба, яка виникає, як правило, раптово, вона необгрунтована і недовга. Така “дружба” – це не дружба, а відносини “з розрахунку”. Тобто, одна людина спілкується з іншою заради своєї вигоди. Наведу приклад зі свого життя. Я учениця школи, тому навколо мене безліч інших таких же учнів, але однакові всі лише на перший погляд. Протягом кількох років я спостерігаю

одну ситуацію. Дві дівчини, не буду називати їхніх імен, спілкуються, і, як і інші дівчата, називають себе “кращими подругами”. З вигляду все прекрасно. З одного боку вони хороші подруги, допомагають одна одній з навчанням. Але! У цієї дружби є друга сторона. Наприклад, коли одній з них щось потрібно, вона звертається до своєї “подруги”. У вільний від навчання час вони практично не спілкуються, бо “знання” другій більше не потрібні, а, значить, не потрібна і вона сама. Ця дружба є помилковою і, швидше за все, закінчиться відразу після закінчення школи.

Справжня дружба ж зустрічається досить рідко, тим не менш, всі ми повинні намагатися будувати щирі дружні стосунки. Справжньою дружбою можна назвати дружбу, перевірену роками, а також величезною кількістю спірних ситуацій. Але це зовсім не означає, що справжні друзі повинні постійно сваритися і сперечатися. “У суперечці народжується істина”, – говорить одне знамените висловлювання. Більше додати, думаю, нічого. Адже, якщо виникають проблеми, як інакше їх вирішити? Потрібно обговорювати, говорити один з одним, намагатися знайти вихід, компроміс. Саме тому справжня дружба буває на все життя. Люди можуть жити в різних містах, але будь-що, відразу поспішати на допомогу за багато кілометрів. Вони можуть бачитися тільки по святах, але ці зустрічі будуть незабутніми і щирими.

Справжні друзі повинні бути у кожної людини, адже це не просто підтримка і допомога в потрібний момент, це обмін позитивними емоціями щастя, радість і втіха, подаровані один одному. У моєму житті є справжня подруга, з якою ми спілкуємося ще з дитячого садку і, я сподіваюся, наша дружба буде жити багато років. І кожній людині я бажаю знайти такого ж друга!


Сатирична спрямованість поеми сон.
Твір на тему: “Що для мене значить дружба”