Дружба є рівність (Піфагор Самоський)

У будинку людського щастя дружба зводить стіни, а любов утворює купол.

Козьма Прутков

У наш час люди здебільшого зайняті собою та власними проблемами й часто віддають перевагу віртуальному спілкуванню в Інтернеті. Тому зараз особливо вшановуються справжні, чисті людські взаємини. Адже подекуди через егоїстичне бажання людини не переобтяжувати себе дружні стосунки замінюються приятельськими, легковажними, які грунтуються на засадах спільного бізнесу, відпочинку, розваг і веселощів.

Проте дружба – високе і шляхетне почуття.

Вона накладає на людей багато обов’язків, але дарує й неймовірну насолоду спілкування з близькою духовно людиною. Часто друзі почуваються як рідні брати й сестри, немов народилися й виросли в одній сім’ї. Так стається, тому що спорідненість душ викликає спорідненість поглядів, інтересів, думок.

Я маю двох друзів. Уважаю, що справжніх друзів багато і не може бути. Вони – надзвичайно важливі для мене люди. Я не уявляю свого життя без них. Ми бачимося щодня у школі, проте після уроків завжди знову зустрічаємося, йдемо куди-небудь разом. Ми досить часто сперечаємося, іноді сваримся, але ніколи не набридаємо одне

одному. Це найдорожчі для мене люди, звичайно, після батьків. З ними я можу бути відвертим, поділитися будь-якою думкою, будь-якими сумнівами. Якщо виникає проблема, можна порадитися з ними, і вони обов’язково допоможуть – і словом, і ділом. Коли потрібна допомога, вони завжди поруч. Я теж намагаюся поводитися так, щоб не розчарувати їх.

Мені здається, що дружити можна тільки з людиною, яка рівна тобі, – за рівнем інтелекту й вихованості. Можливо, люди багаті можуть дружити лише з людьми, які мають рівні з ними статки. Ні, симпатію можна відчувати і до людини, яка значно відрізняється від тебе, як в один, так і в інший бік. Але справжні дружні стосунки, глибинні й чесні, у такому разі, на мою думку, неможливі. Не тому, що хтось кращий, а хтось гірший. Просто якщо люди рівні, вони в чомусь схожі, мають однакові погляди та поділяють думки одне одного щодо багатьох речей. Про це писав і відомий мудрець Піфагор Самоський: дружба є рівність. Я цілком із ним згоден. Рівність. У всьому.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Дружба є рівність (Піфагор Самоський)