Що для мене значить слово “Земля”

Земля – наш великий дім, беззахисна кулька, яка з шаленою швидкістю мчить навколо Сонця. Якщо придивитися, на ній видно континенти й океани. Ще ближче – країни, гори, моря. Дуже просто на цій маленькій Землі відшукати свій дім, який стоїть під небом десь у центрі Європи.

Земля – дуже непроста планета. Якщо до неї придивитись, можна побачити, як на тлі загального спокою, си­няви та зелені спалахують ніби червоні вогники. Вони розширюються, пульсують і заливають полум’ям цілі кон­тиненти. Там точаться війни, де людина вбиває іншу лю­дину

лише за те, що та має іншу віру, інший колір шкіри, а може, навіть просто інше хобі. Була колись така теорія, що війни регулюють чисельність людства. Насправді нічо­го вони не регулюють. Дійсно, як може давати лад світові організоване вбивство? Тьмянішають вогники, і знов обер­тається кулька. Заспокойся, Земле, заспокойся!

Коли американці бомбардували Югославію, я якось по-новому зрозумів назву нашої планети. Це вже не Хіросіма або Ірак, віддалені на тисячі кілометрів. Це поряд. Десь недалеко від того місця, де стоїть моя рідна домівка. Яка ж невеличка наша планета! І відгомін руйнівних вибухів пробігає не лише землею, але

й у свідомості земляк.

Що станеться, якщо чиясь фантастично велика й без­жальна рука якось схопить нашу планету, струсне її в чорному космосі? Зникне все, що знайоме кожному з першого подиху: світло сонця, синява неба, шемріт вечорового листя. Зникне навіть сама назва “Земля”, адже більш ніхто аж до меж Всесвіту не знає, як називається невелика блакитна кулька, яка обертається навколо однієї з незліченних зірок разом із вісьмома іншими планетами.

Коли я чую слово “Земля”, то завжди згадую один фантастичний роман, де гнані ядерною війною земляни по­винні були шукати притулку в космосі. А за їхніми плечима повільно згасало блакитне світла рідної планети. Насправді дуже страшно навіки кидати свій дім – планету під назвою Земля й ту саму оселю, схожа на яку навряд чи існуватиме десь і колись.

Я думаю, що, пролітаючи безповітряним простором, Земля відчуває на собі кроки кожного з нас. Куди ми йдемо? Цього, мабуть, не знаємо ні ми, ні вона.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Твір на тему хочеш бути щасливим будь.
Що для мене значить слово “Земля”