Твір на тему: “Чого мене вчить “Енеїда” Вергілія”

Кожен літературний твір здатний навчити чомусь новому та цікавому. У деяких випадках це просто нова і раніше невідома інформація, отримання якої здатне розширити кругозір і інтереси людини, в інших випадках літературні твори можуть стимулювати читача до роздумів, змусити його думати про речі, дії і події, про які він раніше ніколи не думав.

Як всім добре відомо, “Енеїда” Вергілія – це історична і заснована на міфології поема, головною особливістю якої є велика кількість патріотичних ідей, присвячених великій римській державі. Через

цього поема просто-таки переповнюється пафосом гордості і величі за Рим. Варто відзначити, що така важливість держави має історичну логіку і виглядає природно для розглянутих в поемі часів. Принципово важливою є і роль головного героя поеми Вергілія, який представляється читачам як обрана богами людина, головними завданнями якої є боротьба проти ворогів сильного Риму і формування повноцінної держави. Еней наділений автором рядом позитивних якостей, які є буквально невід’ємними для лідера держави. Еней сильний, відважний, цілеспрямований і благочестивий. Все своє життя він присвятив військовій справі і
досяг суттєвого успіху в ній. Він в змозі не тільки якісно виконувати свій обов’язок перед державою, а й вирішувати найскладніші проблеми на шляху державотворення і державного розвитку. Як відомо, твір було створено за часів найсильнішого розквіту Римської Імперії і тому твір описує його велич, прославляє його і демонструє справжні історичні корені цієї держави.

Чому ж можна навчитися, прочитавши “Енеїду” від Вергілія? Якщо говорити особисто про мене, то я навчився розуміти важливість справжнього сильного лідера для держави. Я зрозумів, що без сильного лідера і гідної своєї посади керівника, жодна країна, будь то давно вже не існуючий стародавній Рим або навіть якась сучасна держава, ніколи не зможе добитися справжнього успіху. Також я по-іншому поглянув на патріотизм і повагу до своєї країни. До прочитання цієї поеми мені здавалося, що важливість патріотизму не є такою висока. Зараз же я розумію, що сильна держава, яка домагається великих успіхів, цілком може стати предметом для гордості навіть для звичайнісінького її жителя. Набагато приємніше жити в сильній, красивій і успішній країні і прикладати власні зусилля для її розвитку.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Чого мене вчить “Енеїда” Вергілія”