Твір на тему: “Шедеври народного живопису”

Всі люди дуже люблять різні види мистецтва, при цьому далеко не у кожного є талант займатися чимось конкретним, будь то музика, література чи малювання. Але чомусь так складається, що практично всі діти тягнутися саме до малювання. Це підтверджує особливе місце образотворчого мистецтва в житті людини. Різні види образотворчого мистецтва поширені в нашій країні, але особливо популярний живопис. Справжні шедеври живопису можна зустріти, вивчаючи твори майстрів у сфері народного живопису.

Образотворчі мистецтва розвивалися на території

всього світу плавно і рівномірно, повною мірою зачіпаючи й Україну. Серед справжніх майстрів живопису 19-го століття було досить багато українців. Особливо можна відзначити Тараса Шевченка, Івана Сошенка, Дмитра Безперчого та багатьох інших. Певної уваги гідний і учень Іллі Рєпіна Олександр Мурашко, якому вдалося написати картини “Дівчина у червоній шапочці”, “Парижанки біля кафе” та деякі інші. У 20-му столітті живопис продовжив розвиватися і в Україні, зокрема, його представниками були Микола Бурачек, відомий завдяки своїм картинам Дніпра і Києва, а також Зінаїда Серебрякова, яка трудилася в Харкові і
писала картини переважно про село.

Всі вищезазначені творці були справжніми професіоналами своєї справи, але цей вид творчості не був єдиним з тих, що існував, досить добре розвивався і народний живопис. В рамках народного живопису було створено велику кількість цінних творів, досить складно виділити щось одне, адже багато чого з написаного гідного найпильнішої і найретельнішої уваги. Але все ж, якщо вибрати щось певне, то перш за все в очі кидається образи “Козака Мамая” і “Козака з бандурою”. Цілком можна говорити про те, що ці предмети живопису стали відображенням народного побуту, характеру українців, а також світогляду наших тодішніх співвітчизників. У 20-му столітті з’явилася величезна кількість найталановитіших майстрів у сфері народного живопису, які займалися розвитком фантастичних і барвистих образів.

Думається, що немає більш цікавого і історично цінного жанру образотворчого мистецтва, ніж народний живопис. Завдяки народному живопису ми сьогодні можемо ознайомитися з традиціями наших предків, отримати інформацію про їх спосіб життя і зіставити його з тим, що існує сьогодні. Народний живопис необхідно вивчати, використовувати його для власної освіти і навіть, можливо, ставати відомим живописцем, який трудиться на благо свого народу і прославляє його у своїх творах.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Шедеври народного живопису”