Твір на тему: Дякую, мамо, за життя

Велика чарівна країна, з якої приходять всі люди, і в яку ніколи не можна повернутися назад, носить назву Дитинство. Той, хто дарує нам в тій країні тепло і ласку найбільш дорогою у світі людина – Мати. Це вона береже, пестить, ростить свою дитину. Її любов має початок і не має кінця. З давніх часів люди славили материнську любов, низько схиляючи голову перед світлим її помислом. Не дивно, що в усній народній творчості існує безліч легенд про матерів. Одна з них розповідає про те, як троє братів будували фортецю і ніяк не могли її закінчити. Аж ось

вищий голос їм сказав, що в стіну необхідно замурувати того, хто перший принесе їм сніданок на наступний день. Старші брати попередили своїх дружин, а молодший нічого не сказав. Другого дня дружина найменшого брата годувала немовля. А мати збиралася нести сніданок. Невістка зупинила її, віддала немовля і пішла. Обняв найменший брат свою дружину і віддав мулярам. Спочатку вона подумала, що з нею жартують. Але потім, коли все зрозуміла, почала просити, аби їй залишили два віконечка: одне для грудей, щоб годувати малюка, поки він підросте, а друге для очей, щоб бачити його. Так жила вона рік, поки вигодувала немовля, а потім
скам’яніла. Тільки мати нічого не пошкодує для своєї дитини. Вона віддасть заради нього все: і здоров’я, і силу, і навіть життя.

Світлий материнський образ ми зустрічаємо в легендах і переказах, думах і піснях, у багатьох творах О. Довженка, Б. Олійника, В. Симоненка, А. Малишка, Ліни Костенко. Навіть дорослі діти залишаються для матерів дітьми. А мати, виконавши свій святий обов’язок, йде в небуття. Батьки і онуки в поезії “Мати” Б. Олійника надзвичайно важко переживають розлуку з матір’ю і бабусею. Для них це дуже болючий розрив, якому вони, однак, нічим перешкодити не можуть. Мати відходить від них спокійно, з почуттям виконаного обов’язку. Вона віддала дітям і онукам все, що могла віддати:

Вона усміхнулася, і красива і сива, як доля, “Залишайтеся щасливі”, – і стала замисленим полем. На цілу планету, на всі покоління і віки.

У поезії Б. Олійника “Ялинка” ліричний герой приходить до думки про рішучого поховання власного духовного очищення, він повертається до матері, у світ свого дитинства: “І ми повертаємося… до вічної казку… до матерів”. Повернутися до казки, до матері, – це повернутися у світ дитинства, повернутися до духовної чистоти.

Материнської любові і печалі, відданості і величі присвятив свій вірш “Пісня про рушник” А. Малишка. За допомогою виразних поетичних деталей поет розкриває красу душі матері: “ночей не доспала”, “рушник вишиваний на щастя, на долю дала”, “неневерная материнська ласкава усмішка”.

Мамині руки… Ні, мабуть, такого, чого б вони не вміли. А ще її очі… Вони постійно освітлені з середини м’яким живим сяйвом, і є ніби дивись, предметним вираженням її душі. Це погляд самої щирості, самого добра, самої любові.

Незабаром ми закінчимо школу і переступимо батьківський поріг, але завжди в радості і печалі з нами будуть ласкаві мамині очі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: Дякую, мамо, за життя