Твір на тему: “Історія життя Молчаліна”

Один з героїв твору Олександра Грибоєдова “Лихо з розуму” Олексій Молчалін являє собою досить цікаву особистість, історію життя якої варто було б проаналізувати уважно і ретельно. Особливо цікавий Молчалін тим, що його успіх був обумовлений не якимись унікальними талантами і здібностями, а умінням вбудовуватися в соціальну конструкцію суспільства таким чином, щоб користуватися популярністю у оточуючих його людей.

Олексій Молчалін вийшов зі звичайної сім’ї, яка ніколи ні на що не претендувала. Але бажання яскравого, життя, успіху

і визнання у цього молодого людини зайшло настільки далеко, що він зміг успішно влитися в колектив столичної знаті. Там він поступово зростав, завойовував прихильність оточуючих людей і ставав таким чином успішним. З самого юнацтва та впровадження в це суспільство Олексій почав повністю виправдовувати своє прізвище – у більшості випадків він просто мовчав, не кажучи вже про те, щоб висловлювати свою думку комусь іншому, хто міг робити щось неправильно. Але одним лише мовчанням успіху не доб’єшся, тому Олексій час від часу щось говорив, але це було лише те, що могло сподобатися іншим людям. Молчалін щосили
керувався тим, що колись сказав йому батько, той наказав своєму синові прагнути всім у всьому догоджати, особливо тим, хто відноситься до більш високого суспільства, ніж сам Молчалін. Герой сатиричної поеми бажав отримувати побільше нагород, йому вдавалося це прекрасно – таких нагород він отримав цілих три. Трудячись секретарем відомого світського лева Фамусова і проживаючи в його будинку, Молчалін не гребував сфальсифікувати свої ніжні почуття до його дочки і тим самим здобути у неї симпатію.

При всьому цьому лицемірстві, фальшивій поведінці та інших вадах, варто сказати, що герой мав і деяку внутрішню впевненість у тому, що він чинить правильно, так, як і належить діяти людині його походження. Це підтверджується тим, що він не дозволяв собі мати думки в деяких випадках або вважав обов’язковою бути залежним від когось. Водночас автор чітко дає зрозуміти, що рано чи пізно Молчалін досягне того рівня розвитку, коли він зможе перестати бути таким улесливим і мовчазним, перетворившись на жорстоку і цинічну людину.

Життя Молчаліна можна умовно розділити на кілька частин. Перша частина його життя полягала в терпінні, догоджанні оточуючим для отримання їх симпатії і досягненні особистого успіху. Друга частина життя, про яку автор не написав, але на яку натякав, полягала в тому, що Молчалін неодмінно домагається успіху, вершини в суспільстві і різко змінює свою поведінку, стаючи цинічним і жорстоким.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Історія життя Молчаліна”