Твір на тему: “Життя дається один раз”

Життя дається людині один раз. І кожен з нас повинен задуматися над тим, як проживе він своє життя, що корисного принесе він собі і суспільству.

У нашому житті багато світлих і темних сторін. Завжди йде боротьба між добром і злом. Але далеко не кожна людина розуміє, які страшні наслідки можуть мати регулярне вживання алкогольних напоїв і тютюну. Алкоголь – це страшна недуга, яка вражає нервову систему, яка губить ще молодий організм, що не зміцнів. Мені хочеться бути здоровим, жити на цій землі і радіти життю. Мрію про той день, коли я поступлю

в інститут. Маю непогані досягнення в спорті. Вчуся в міру своїх сил. Спорт, музика і художня література більше приваблюють мене, ніж комп’ютерні ігри.

Зараз у підростаючого покоління багато можливостей, використовуючи які, неважко йти до наміченої мети. Я знаю, що алкоголізм – це хвороба, з якою справляється далеко не кожен. Ніколи в житті не хочу бути схожим на тих, хто втратив людську подобу, втрачають дорогоцінне здоров’я. Алкоголь має властивість одурманювати людини, тим самим він втрачає контроль над собою. А це загрожує серйозними наслідками. І заради чого?

Хтось із філософів сказав: “Сп’яніння –

це добровільне божевілля”. Кожен з нас має право думати про майбутнє, а наше майбутнє залежить вже від нас, від того, яких друзів ми собі оберемо. Не дарма кажуть: “Скажи мені хто твій друг, і я скажу, хто ти”. Щоб наше суспільство було здоровим, треба лікувати таких людей від цієї страшної хвороби. Зустріч з п’яним чоловіком для мене завжди небажана, так як він може образити, серйозно образити людину. Я думаю, що таким людям не місце в нашому суспільстві. Це хворі люди, хоча не кожен зізнається в цьому і таких хворих потрібно лікувати.

Слова геніального російського письменника Льва Миколайовича Толстого підтверджують те, що кожна людина повинна йти до благородної мети: “Життя дається один раз… і треба прожити його так, щоб не було боляче за безцільно прожиті роки…”. Алкоголіків треба лікувати і негайно! Вилікувати їх можна за однієї умови: алкоголік повинен сам захотіти позбутися від своєї хвороби. Алкоголіки не критичні по відношенню до себе, вони не вважають себе хворими і не хочуть лікуватися. А тим часом хвороба розростається. Чому ж люди стають алкоголіками? У чому причина?

Алкоголь на одному зі східних мов означає “дурманний”. Цим дурманом наповнені пляшки. Вино паморочить голови людей. Вони перестають бути самими собою. Ведуть себе грубо і безглуздо. Алкоголь спочатку руйнує душі, а потім тіла людей. Людям всіх професій не можна пити горілку. Якщо люди п’ють горілку, вони втрачають свої професійні здібності. Насамперед алкоголем уражається мозок, порушується координація рухів. Ось чому п’яні водії скоюють наїзди і аварії. Якщо алкоголь вживають діти, підлітки, вони тупіють, погано вчаться.

Щодо здоров’я, то порушується робота серця, алкоголь обпікає стінки шлунка, де перетравлюється їжа. Страждають легені, печінка. Алкоголь поступово руйнує організм і в 40 років алкоголіки вже старі люди. Про шкоду алкоголю люди склали багато прислів’їв: “Багато пити – добра не набути”, “Щасливий той, хто вина не п’є”, “Хліб на ноги ставить, а вино валить”, “Хто часто стане пити, той часто стане битий”, “Пити до дна – добра не бачити”. Боротися з алкоголем нам потрібно навчитися вже зараз. Для цього треба добре вміти відрізняти корисні напої від шкідливих.

Ще одна шкідлива звичка – сигарети. Зовсім не думаючи про тютюн, людина механічно відкриває пачку сигарет, цвірінькає сірником, робить першу затяжку, другу, третю. Може вона не розуміє, що поневолена шкідливою звичкою і кожна затяжка, кожна викурена сигарета – це частинка втраченого здоров’я. Що ж змушує когось із нас курити? Яка природа цієї пристрасті?

Є люди, які протягом дня не виймають з рота сигарету, вони встають ночами, їх руки автоматично тягнуться до пачки. Чи можна такій людині відмовитися від куріння? Вчені встановили, що в тютюні міститься маса отруйних речовин, але нікотин по своїй отруйності дорівнює синильній кислоті. Нікотин відноситься до нервових отрут. Від тривалого куріння відбувається звуження голосової щілини, з’являється осиплість голосу.

В Україні в стародавні часи за куріння тютюну нещадно били батогами і засилали на каторгу. Але в наші часи, незважаючи на шкоду, куріння стало модою. Особливо шкідливий нікотин для зростаючого жіночого організму, тому що дівчинці доведеться стати матір’ю.

На закінчення хочеться навести слова Льва Миколайовича Толстого : “Важко уявити ту благородну зміну, яка відбулася б у всьому житті людському, якби люди перестали одурманювати і отруювати себе горілкою, вином, тютюном і опіумом”.

Дуже важливо, щоб кожен підліток зрозумів це і вибрав би прекрасне життя, насичене всіма фарбами веселки. Я вибираю життя і закликаю всіх, щоб не забували, що життя дається один раз!


Твір роздум на тему деградація доріана грея.
Твір на тему: “Життя дається один раз”