Попит і пропозиція на ринку праці Банки. Інвестиції. Лізинг

Менш активна галузь за кількістю запропонованих вакансій. Тут найбільше були потрібні фахівці у галузі кредитування й залучення клієнтів. Ян Поторій, керівник відділу розвитку персоналу комерційного банку, кандидат психологічних наук:

– За моїми спостереженнями, перелік найбільш необхідних спеціалізацій має такий вигляд:

1) кредитні фахівці; 2) розробка продуктів, маркетинг; 3) продаж фінансових послуг; 4) залучення клієнтів; 5) аналітика; 6) аудит; 7) внутрішні операції; 8) досвіду недостатньо (студенти, випускники); 9) іпотека.

Я думаю,

такий розподіл відповідає тенденції не лише у бан ківській сфері, але й на ринку фінансових послуг, де в умовах бурхливої конкуренції збільшилася потреба у фахівцях, які вміють розробляти і пропонувати нові послуги, які будуть сприйматися як унікальні.

Порушуючи тему розвитку ринку, необхідно наголосити на активності іноземних інвесторів (ідеться про банківський ринок). За прогнозами багатьох фахівців, усе, що відбулося у банківській сфері (а саме – придбання “Авалю”, “Райффайзен банку”, “Укр сиббанку” та ін.) – лише початок широкої експансії на банків ський ринок України. У цьому випадку,

очевидно, що значна увага буде приділена реструктуризації (уведення міжнародних стандартів) уже придбаних банків, які готують до продажу і тих, що не готуються до продажу, але будуть змушені змінюватися, щоб конкурувати з іноземними банками. Як наслідок, величезні інвестиції буде вкладено у персонал. Крім вивчення іноземних мов, багато уваги буде приділено навчанню перспективного персоналу, який уже працює (в основному менеджерів середньої ланки), а також “вихованню” молодого покоління, яке отримує більш-менш достойну теоретичну підготовку в ВНЗ, але поки не має практики.

Управління персоналом/Тренінги

Найбільше пропозицій у межах цієї професійної галузі надійшло фахівцям у сфері рекрутменту. Фахівці в широкій сфері управління персоналом опинилися на другому місці.

Професійна галузь “Управління персоналом/Тренінги” (кількість вакансій за деякими спеціалізаціями за перше пвріччя 2011 року)

Третя тенденція. Останнім часом відчутно збільшився попит на внутрішніх тренерів. Ми, як тренінгова компанія, спостерігаємо це за збільшенням популярності навчальних програм для тренерів, попит на які щороку зростає, і навчаються за такими програмами переважно корпоративні тренери компаній. Ми це пов’язуємо з формуванням системного і грамотного підходу до навчання персоналу. У першому півріччі 2011 року спостерігався помірний конкурс на вакансії у більшості професійних галузей.

Лідери серед професійних галузей за популярністю з-поміж пошукачів: “Початок кар’єри/студенти” (кількість резюме, розміщених за перше півріччя 2011 року, перебільшувала кількість вакансій у 6,3 раза (1); “Юристи” (у 2,6); “Мистецтво/розваги/мас-медіа” (у 2,6 раза) та “Вищий менеджмент” (у 2,3).

Зберігається тенденція посилення дефіциту фахівців у галузі інформаційних технологій. За деякими спеціалізаціями, наприклад, програмісти й інженери, на ринку спостерігається “конкурс на пошукачів”. Тут порівняно з минулим роком рівень дефіциту, особливо на професіоналів високого рівня, збільшився майже у чотири рази.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Попит і пропозиція на ринку праці Банки. Інвестиції. Лізинг