Коротка характеристика твору “Ніч перед Різдвом” Гоголя Н. В

Події в повісті описуються паралельно, в цьому полягає своєрідність сюжету. Стосунки між героями побудовані на потрійному конфлікті: між Вакулой і Чуприною; Вакулой і Оксаною; Вакулой і бісом.

У повісті також розвивається конфлікт між Солохой і Чуприною, і фінал в їх стосунках залишається відкритим. Фінал сюжетних ліній, де головні герої Вакула і Чуприна; Вакула і біс; Вакула і Оксана, – закритий.

Загальний сюжет повести умовно можна розділити на декілька міні-сюжетів і кожен з них розглядати окремо, не забуваючи, проте, що вони переплітаються

в ході оповідання і взаємодоповнюють один одного, в якісь моменти стаючи однаково важливими для протилежних сюжетних ліній.

Розглянемо лінію Солоха – Чуприну. Зав’язка: Солоха саджає гостей по черзі в мішки. Кульмінація – це виявлення Чуприни, дяка, а потім голови. Розв’язка – у вигуку Солохи. як вона усіх обдурила. У міні-сюжеті Вакула – біс зав’язка: Вакула звалює мішок з бісом на плечі і йде до Пацюку Кульмінація – виявлення біса, якого коваль примушує летіти в Санкт-Петербург. Розв’язка настає, коли коваль б’є біса лозиною(після повернення із столиці). Епілог: картина в церкві,

намальована ковалем(фінал повісті).

У сюжетній лінії Вакула – Оксана зав’язкою є прохання Оксани привезти їй черевики від цариці. Кульмінація – Вакула добув черевики. Розв’язка: Оксана погоджується вийти за нього заміж. Жанр – казково-фантастична повість, поетичний нарис Малоросії.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Коротка характеристика твору “Ніч перед Різдвом” Гоголя Н. В