Коротка характеристика твору “Борис Годунов” Пушкіна А. С

“Борис Годунов” – драматичний твір, але його також можна назвати “епічною поемою в розмовній формі”(В. Г. Белинский). На першому плані – боротьба сильних осіб, які прагнуть досягти своєї мети – влади.

Трагедія написана під час посилання в Михайлівському(грудень 1824 – листопад 1825 р.), опублікована лише через п’ять років, а перша постановка відбулася тільки в 1870 р. Матеріали історичної хроніки О. С. Пушкін запозичив у Н. М. Карамзіна. Він талановито вдягнувся хроніку історичних подій мелодраматичною оболонкою, наситивши її сильними людськими образами і пристрастями(Лжедимитрий і Марина Мнишек, почуття Бориса Годунова до своїх дітей, відчуття провини за смерть царевича Димитрія); одночасно з’єднав хроніку з притчею(образ народу гіперболічний).

“Бориса Годунова” можна назвати яскравою картиною історії, описаної достовірно, з глибоким проникненням в психологію героїв. Одна з особливостей твору – відсутність позитивних і негативних героїв. Проблеми відповідальності, влади робить цю драму актуальною у всі часи.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Коротка характеристика твору “Борис Годунов” Пушкіна А. С