Коротка характеристика твору “Лівша” Лескова Н. С

Жанр визначений самим автором – це оповідь, твір усної народної творчості, що спирається на віддання, легенди. Мова оповіді незвичайна: багато слів спотворені, начебто їх вимовляла малограмотна людина: “мелкоскоп”(мікроскоп), “керамиды”(піраміди) і так далі. Це одно із засобів гумористичного зображення.

Це історія про небувалу майстерність тульських зброярів, про простого росіянина народі, який вірує у Бога і із завзятістю робить свою роботу не заради грошей і слави, а заради процвітання своєї Вітчизни. Лісків показує різні

російські характери, гідні усілякої поваги. Багато дійових осіб оповіді реальні, але описані з точки зору простолюдина. Наприклад, генерал Платов представлений донським козаком. Він протиставлений цареві.

Цар Олександр – людина, що цікавиться закордонними речами, дивується і радіє чужим заслугам. Платов – строгий козак, для якого усе рідне є вищою цінністю, і він упевнений, що в Росії більше чудес.

Государ Микола Павлович – справедливий цар, що довіряє російським умільцям і що знає, що вони його не підведуть.

Лівша – тульський зброяр, непримітній зовнішності людина, наділена величезним талантом і майстерністю, терпима до оточення і вдячна. Він не спокусився принадними пропозиціями англійців, повернувся на батьківщину, а там виявився нікому не потрібним і помер в лікарні для бідних.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Коротка характеристика твору “Лівша” Лескова Н. С