Коротка характеристика твору “Обломов” Гончарова І. А

Ідейну спрямованість роману визначив сам автор: “Я намагався показати в “Обломові”, як і чому у нас люди перетворюються передчасно о на кисіль… Центральна глава – “Сон Обломова”. Обломов притягає розумом, добротою, правдивістю, лагідністю, гуманністю, почуттям справедливості, схильністю до самоаналізу і самокритики, незважаючи на його лінь, апатію, бездіяльність. Захар – деяке відображення Іллі Ілліча. Обломов залежить від Захара більше, ніж Захар від нього. Образ Штольця – антитеза образу Обломова.

Штольц надзвичайно

діяльний, працездатний, заповзятливий, але в нім немає поезії, душевної тонкості, властивих Обломову. Ольга – діяльна, пристрасна натура, цілеспрямована, вольова. Зустріч з нею підняла Обломова з дивана, але не змогла переробити його.

Експозиція роману незвично велика – перша частина і дві перші глави другої частини. Це необхідно, щоб показати умови, в яких формувалася особа Обломова. Зав’язка – знайомство Обломова і Ольги Ильинской. Кульмінація – освідчення Обломова в коханні. Розв’язка – повернення Обломова до колишнього життя, символ якого – його старий халат.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Коротка характеристика твору “Обломов” Гончарова І. А