Коротка характеристика добутку Ніч перед Різдвом Гоголя Н. В

Події в повісті описуються паралельно, у цьому полягає своєрідність сюжету. Відносини між героями побудовані на потрійному конфлікті: між Вакулою й Чубом; Вакулою й Оксаною; Вакулою й чортом. У повісті також розвивається конфлікт між Солохою й Чубом, і фінал у їхніх відносинах залишається відкритим. Фінал сюжетних ліній, де головні герої Вакула й Чуб; Вакула й чорт; Вакула й Оксана, – закритий. Загальний сюжет повести умовно можна розділити на кілька міні-сюжетів і кожний з них розглядати окремо, не забуваючи, однак, що вони переплітаються

в ході оповідання й взаимодополняют один одного, у якісь моменти стаючи однаково важливими для протилежних сюжетних ліній.

Розглянемо лінію Солоха – Чуб. Зав’язка: Солоха саджає гостей по черзі в мішки. Кульмінація – це виявлення Чуба, дяка, а потім голови Розв’язка – у вигуку Солохи.

Як вона всіх одурачила. У міні-сюжеті Вакула – рис зав’язка: Вакула звалює мішок із чортом на плечі і йде до Пацюку Кульмінація – виявлення риса, якого коваль змушує летіти в Санкт-Петербург. Розв’язка наступає, коли коваль б’є чорта лозиною (після повернення зі столиці).

Епілог: картина в церкві, намальована ковалем

(фінал повести). У сюжетній лінії Вакула – Оксана зав’язкою є прохання Оксани привезти їй черевики від цариці. Кульмінація – Вакула добув черевики.

Розв’язка: Оксана погоджується вийти за нього заміж. Жанр – казково-фантастична повість, поетичний нарис Малороссии.


У чому полягає таємниця сімейного щастя ляльковий дім.
Коротка характеристика добутку Ніч перед Різдвом Гоголя Н. В