Коротка характеристика добутку Капітанська дочка Пушкіна А. С

По жанрі “Капітанська дочка” – історичне оповідання у формі сімейних записок. Тут є риси й повести, і роману; історичні події тісно пов’язані з особистою долею головного героя. Пушкіна обирає як оповідач саме Гринева, оскільки для автора оптимальна точка зору кращого представника дворянства. Гринев духовно близький авторові; події викладаються непредвзято.

Образ Пугачова неоднозначний (жорстокість і великодушність; рішучість і усвідомлення приреченості бунтівників). Зав’язка – батько посилає Гринева служити в Оренбург.

Кульмінація – їх трохи: зіткнення Пугачова й Гринева. Розв’язка – помилування Гринева, страта Пугачова. Конфлікт між боргом і почуттям дозволяється мирно.

Гриневу вдається зберегти й захистити свою любов і в той же час не уронитьчести, виконати свій борг На взаємини героїв впливають непорозуміння, а не глибокі протиріччя між ними. Ця сторона конфлікту дуже важлива для загальної побудови добутку. Внутрішній конфлікт – між владою й народом: зловживання й крайності ні в якій мері не відповідають ідеалу взаємодій людини й суспільства


Гідний жалю той хто живе.
Коротка характеристика добутку Капітанська дочка Пушкіна А. С